Strana 2 z 4
- MSI MEG CoreLiquid S360 – AiO chlazení
Balení jde v novém temném stylu některých produktů MSI. Elegantní kombinace temných odstínů. Žádné duhové barvičky nenajdete ani na obalu.
Uvnitř je tedy v základu vlastně standardní „ASETEK“ AiO, s veškerým příslušenstvím, včetně samozřejmě upínacího materiálu pro různé platformy AMD a Intelu.
Konstrukčně nijak nepřekvapí. S ASETEK AiO jsme se již v recenzích setkali, a to i s aktuální sedmou generací. U té firma zapracovala hlavně na čerpadlu, které je velmi kompaktní, tiché a má delší životnost, a někteří tak udávají i delší záruky u svých modelů AiO postavených na tomto základu. Samotný vodní okruh kombinuje nadále měděný blok s hliníkovým radiátorem a speciální náplní tohoto zcela uzavřeného okruhu.
360mm výměník v tomto případě nepřekvapí ničím novým. Je stejný jako u většiny podobných AiO na trhu. Nejjednodušší možné provedení fitinek (plastové) a gumových hadic, které mají jen extra opletení.
Vodní blok už je zajímavější. Spodní část je tedy stejná jako u většiny ASETEK modelů, kdy sedmá generace je opravdu velmi kompaktní, pokud jde o ten modul pumpy a bloku. Základna je klasicky kruhová a velikostně stačí tak jen na mainstreamové procesory. MSI zde však namontovalo další konstrukce/patra nad ten blok samotný.
Vidíte tedy konstrukci, která drží 60mm ventilátor, jež má za úkol rozhánět obvykle velmi teplý vzduch kolem CPU. Nejde o vyloženě nový nevídaný prvek, viděli jsme ho na jiných modelech už dříve. A tak víme, že jde o skutečně zajímavou věc z hlediska chlazení desky v okolí CPU. Samozřejmě to však přidává na složitosti AiO chladiče.
Nad tím je pak ještě modul s 2,4 IPS barevným 16-bit displejem, který kryje ten masivní na magnetech držící kryt.
Pokud jde o ventilátory a výměník, jde o fyzicky překvapivě masivní 120mm kousky s až 2000ot/min ale plným řízením otáček. Mají až 56,2 CFM při 22,7 dBA. Jsou zde pochopitelně tři. Disponují standardním konektorem, a připojují se k odpovídajícímu kabelu vedoucímu od bloku.
Tam je také SATA napájecí kabel, který to vše napájí. Od bloku vede ještě CPU konektor a také konektor pro vnitřní USB, skrze který teprve můžete ovládat celý chladič prostřednictvím aplikace:
Ta je přehledná, jednoduchá atd. Displej umožňuje zobrazení různých věcí, včetně vaší individuální grafiky, ale není nějak zvlášť luxusní ani velký. MSI se zjevně snažilo celkově o elegantnější design bez jinak zbytečných blikátek.
Jak tedy funguje v praxi po stránce výkonu a hlučnosti?
|