Strana 2 z 4
Začněme opět balení, což je tradičně radost v případě NOCTUA.
Tady totiž mohu objektivně říci, že na trhu nenajdete jiného výrobce, který by kvalitě balení věnoval takovou pečlivost.
Všechno je úhledně zabaleno v krásných krabičkách, a kvalitě a zpracování jednotlivého příslušenství je věnována stejná pozornost jako samotnému chladiči.
Jedná se o univerzální model a tak v balení najdete vše potřebné pro montáž na základní desky Intel i AMD.
Pokud jde o samotný chladič, opět jde o klasickou konstrukci velkého pasivu s heatpipe a velký 140mm ventilátor je umístěn doprostřed mezi rozdělená ramena pasivu. No a NOCTUA představuje asi nejlépe zpracovanou podobnou koncepci.
Pasiv je jednoduše perfektní v každém detailu. Asi si všimnete, že nejsou obě strany stejné. Nejsou a je to tak schválně. Asymetrický design totiž řeší právě kompatibilitu s i grafikami. Materiálově jde o stále to samé, tedy hliníková žebra a masivní měděné heatpipe, vše ovšem řádně poniklováno.
Velká základna má velmi, až zrcadlově hladké zpracování. Řekl bych tak akorát, aby fungovala i pasta. Pasiv samotný je o něco menší než u staršího D15 bez S. Celkové rozměry pasivu jsou 160 x 150 x 135mm a váží 980g.
Dodávaný ventilátor je tentokrát jen jeden a je jím kvalitní Noctua NF-A15 PWM, pravděpodobně technicky nejlepší 140mm ventilátor na trhu s vysokým výkonem a velmi nízkou hlučností a to po mnoho let. Parametry vidíte v tabulce.
S ventilátorem usazeným uprostřed měří pak celý chladič stále 160mm na výšku i ostatní rozměry jsou stejné. Hmotnost pak je 1150g. Ano, opět je možnost osadit i druhý ventilátor, ale tím prakticky opět u některých konfigurací a platforem dojde k tomu, že druhý ventilátor bude přerůstat. Nicméně NOCTUA dává v balení druhé upínky.
A jaký je tedy chladič v praxi?
|