Jako testovací sestavu jsem se rozhodl použít základní desku Asus Crosshair V formula Z v spojení s procesorem AMD FX-9590, což je 220W bestie, která tento vodní set otestuje opravdu na své limity.
Přece jenom socket 1150/1151 by nebyla taková výzva, už z hlediska použité „prasopasty“ pod IHS, která by zbytečně omezovala podmínky během testování. Skříň a zdroj dodala firma Be Quiet! a to konkrétně Silent Base 800 a zdroj Dark Power 10 850W s platinovou certifikací. Grafická karta je taktéž od firmy ASUS, konktrétně řady MATRIX.
Instalace vodního bloku na procesor
Co se týče samotné instalace, ta není nějak složitá. Nejdůležitější je si předem rozvrhnout rozložení jednotlivých komponentů. Také je důležité se vyvarovat tomu, aby se hadice příliš neohýbaly, protože se pak zmenšuje v těchto ohybech vnitřní průměr. Také si dejte pozor na to, kudy má do bloku na procesor voda vnikat a kudy má jít voda ven. To je popsáno jak v manuálu, tak i přímo na bloku. Pokud byste toto otočily, došlo by ke snížení účinnosti a ke zvýšení výsledných teplot na procesoru.
Co se týče mého rozložení komponentů, musel jsem nakonec zvolit variantu s expansní nádobou vpředu a radiátorem vzadu pod stropem. Osobně doporučuji radiátor, pokud je to možné umístit tak, aby nasával studený vzduch do skříně. Teploty pak mohou být klidně o 10°C lepší. Bohužel u skříně Be Quiet! 800 Silent base jsem si toto dovolit nemohl, protože je v ní málo místa a už bych neměl kam dát expansní nádobu. I tak jsem ale dosáhl na velmi pěkné teploty, vzhledem k malému radiátoru a tichému chodu celého setu, což si ukážeme v grafech.