Strana 2 z 6
- Corsair H70 - Balení a jeho obsah
Corsair H70 je označován za hybridní chladič kombinující vodní a vzduchové prvky. A to nás malinko zaráží, jelikož i obyčejný vodní okruh, který si doma poskládáte, tak funguje na stejném principu. Jediným rozdílem je to, že zde máme vše zakomponováno do jednoho celku. Chladič je již z výroby naplněný kapalinou a jeho rozebrání není skoro možné. Ano rozebrat se dá, ale není to vůbec snadné a už vůbec to neudělá dobře záruce, která se na chladič vztahuje. Je tedy logické, že není možné k němu připojit například vodní blok na grafiku. Toto jsou jediné rozdíly vůči běžnému vodníkovi. Jinak je vše velice podobné tomu, co si můžete sami doma poskládat. Což vám ostatně ukážeme a vysvětlíme.
Dlouhou dobu jsme čekali, na to, až se na trhu objeví chladič, který nabídne vlastnosti dnešního produktu. Když se chladič objevil před pár měsíci na trhu, neváhali jsme ani vteřinu a ihned objednávali. Chladič, provozujeme již nějaký ten pátek a díky tomu jsme jej mohli detailně otestovat.
Balení je dobře odvedené a je rozhodně lepší, než to, do čeho je balen nižší model. Ten je totiž zabalován do podlouhlé krabice, která nemá zrovna dobré rozměry. Zde výrobce zvolil trošku šetrnější balení, které dokonce i k tomuto chladiči více sedne. Krabice nenese moc informací a kromě vzhledu samotného chladiče se zde dozvíte pouze podporované sockety.
Zadní strana je solidně přeplněna textem, ale moc se zde o samotném chladiči nedozvíte. Kromě krátkého popisu zaměřený společnosti Corsair a jeho historie je zde výpis obsahu příslušenství. To informuje samozřejmě o samotném chladiči, ale i o dalších věcech. Jako je například dvojice 120mm ventilátorů, nebo socketové uchycovací kity. Poté je zde i drobná ukázka chladicího výkonu. Bohužel porovnáno je pouze vůči BOX chladiči a to je jednoznačně mínus. Kdyby tam výrobce alespoň přidal starší H50, nezlobili bychom se.
Vzhledem k tomu, že se jedná o chladič, není jeho příslušenství vůbec malé. Kromě rudého lístku, ve kterém výrobce odkazuje na reklamační servis a pomocné stránky jsou zde čtyři manuály pro instalaci. Ty jsou převzaty od starší verze, ale to ničemu nevadí, protože oba dva chladiče se přichycují k socketu úplně stejnými kity. Podporovány jsou samozřejmě sockety 775 1156/1155/1366 AM2(+) a AM3. Kompatibilita s novými procesory je tedy zaručena. Dále je v balení obsažena příručka společnosti, která popisuje produkty firmou nabízené a samozřejmě klasický manuál, který není k ničemu dobrý. Zpět k červenému lístku. Ten je přibalen kvůli vysokému počtu reklamací u H50. Spousta jedinců, kteří se v této tématice nevyznají si nakoupili tyto chladiče a pak je hromadně reklamovali, protože byli zklamání nízkým výkonem, a nebo protože je nedokázali dobře nainstalovat. Corsair se tedy snaží vyhnout zbytečným reklamacím a odkazuje na odbornou pomoc u nich na webu.
Backplate jsou přibalené celkem dva. Ten úzký je určen pro AMD. Druhý podstatně větší je určen pro všechny Intel patice. Nechybí ani dvě spony, bez nichž byste chladič na procesor nepřipevnili. Ta co je vedle backplate pro Intel je určena k AMD sestavám a druhá je určena pro procesory Intel. V balení naleznete osm šroubů pro uchycení ventilátorů k radiátoru. Upozorňujeme na to, ať nepoužíváte jiné šrouby, protože jsou amerického standardu (stejně jako dírky na radiátoru). Dále je součásti balení osmice podložek, čtveřice kovových "nýtů" a čtyři šroubky pro připevnění spony. Poté osm plastových můstků a tři odporové regulace pro ventilátory.
V balení jsou obsažené dva 120mm ventilátory, které zvládají maximálně 1800 ot./min. Oba jsou od stejného výrobce jako chladič a nejsou to rozhodně žádná ořezávátka! Průvan dokážou udělat více nežli obstojný a jejich hlučnost není vůbec špatná. Bonusem budiž to, že zcela vůbec jim nevibrují ložiska. Samozřejmě že s chladiči od společnosti Noctua se nemůžou rovnat, ale jsou dobrou a levnější alternativou k těmto luxusním ventilátorům.
Jestli by někoho zajímala krabice či balení detailněji, natočili jsme pro vás video. V něm uvidíte balení a jeho obsah a samozřejmě i chladič v plné kráse. Omluvte nižší kvalitu videa, bylo pořízeno ještě na naší starší kameře před nějakým tím měsícem. Pojďme konečně na samotný chladič.
|