Strana 5 z 7 Praktické testy:
Od teorie přejděme k praxi. Ta by nás měla zajímat nejvíce. Vybral jsem tedy podle toho i testy.
Při rendrování dané scény v 3D studiu Max je jasně vidět přínos dvoujádrových procesorů. Intel Pentium D 805 porazí všechny soupeře s přehledem. Pokud je nějaký procesor na 3D studio nevhodný, pak je to Celeron D 356, na kterém trvá i použitá nenáročná scéna opravdu dlouho.
WinRAR 3.51 je další program nezohledňující dvoujaderné procesory. Jedná se o komprimační program takže se opět měřil čas zapakování daného souboru. 805 vzhledem k ceně podává špatný výkon. Ale Celeron D 356 už si tak špatně nevede. Chystá se ale nový WinRAR, který bude dělaný již pro dvoujaderné procesory.
Jednoduchý převod videa viditelně sedí dvoujáderným procesorům. Náskok 805 je opravdu výrazný a pokud připomenu, že se jedná o nejlevnější dvoujaderný procesor a tudíž nejpomalejší, pak výkon jednojádrových procesorů nelze za výkon ani považovat. Na převod videa na mainstreamových jednojaderných procesorech si člověk může vzít rovnou dovolenou. A pozor, sAM2 poráží s939. Převod zvukových formátů je další častá činnost. Zatím použitý program není stavěný pro dvoujaderné procesory a tedy rychlost procesoru je hlavním činitelem výkonu. Očekávaně špatně si tedy vede Intel Pentium D 805 a překvapivě i Celeron D 356. Opět zaúřadoval sAM2 a poráží starší s939.
|