Strana 7 z 13
- Teoretické testy – Cinebench R11 a 3DMark 11
Nejprve jsme procesory prohnaly dvěma populárními náročnými testy v jejich nejnovějších verzích. Oba s vynikající podporou multijádrových procesorů a vytěží z každého modelu maximum. Oba tyto benchmarky lze považovat za aktuální, protože využívají současných technologií CPU, a tak reprezentují technické i výkonové požadavky na současné procesory kladené …
Jako první tady máme oblíbený renderovací Cinebench, který opravdu dokáže každý současný procesor pořádně provětrat. Nejnovější verze k tomu využívá perfektní optimalizace pro fyzická jádra i HT technologii. Nás konkrétně zajímal CPU benchmark:
Ačkoliv právě zde měla nová architektura zazářit především, díky hrošímu stavu 32nm výroby a nižším frekvencím než se kterými měly první FX procesory být, to není až tak slavné, zejména ve srovnání s nejrychlejší X6. Na druhé straně v žádném případě není FX-8150 slabý procesor, i když tedy Core i7-2600K si udržuje náskok, ale zase 2500K nestačí. Prostě je to dobré.
Nová verze populárních benchmarku dorazila před nějakým časem. Není tedy důvod ho v tomto případě nepoužit. Jedná se také o velmi dobrý benchmark, který není jen teorií, ale ukazuje přesně to, jaký výkon a technologie současné Cpu a grafiky potřebují k dobrému výkonu ve hrách. Připomínám, že celkový výsledek v podstatě zachycuje výkon celku, ale nejdůležitější je samozřejmě kombo CPU a grafika, přičemž tou grafikou je pro všechno procesory AMD Radeon HD 6970 2GB:
Právě v této oblasti už AMD Phenom II procesorům silně docházel dech. A AMD FX-8150 tak znamená velmi vítanou novou krev! Jeho výkon je o chlup lepší než výkon Core i5-2500K a o stejný chloupek horší než Core i7-2600K, což slibuje velmi zajímavé vyrovnané výkon v herním nasazení v moderních hrách! A to je přesně to, kde už Phenom II prostě přestával stačit držet krok.
Podívejme se dále
|