Strana 3 z 10
- CineBench R15/R20 – Renderování
Jako první tady máme oblíbený Cinebench ve starší verzi R15, ale také v aktuální verzi R20, která je více vypovídající a lépe testuje skutečný potenciál procesorů. Opravdu dokáže každý současný procesor pořádně provětrat a ukázat jeho reálný maximální výkon. Využít dokáže zatím až 256 vláken. Na četné žádosti jsme zařadili i dílčí test výkonu jen jednoho jádra, ačkoliv je pochopitelně pro současné aplikační použití mnohem více klíčový ten více-jádrový test.
V této starší verzi testu zejména v testování výkonu jednoho jádra je nevýhodou, že test je poměrně krátký, a tak dovoluje krátkodobým boost taktům hrát větší roli, než by měly mít, protože při delší konstantní zátěži turbo takty zejména u Intelu tak vysoko nejdou.
Nicméně už tady je zřetelně vidět, že AMD výrazně navýšilo výkon na 1 jádro a IPC. RYZEN 7 3700X překonává výrazně RYZEN 7 2700X a proti 65W verzím 2700 a 1700 je rozdíl přímo propastný. V celkovém výkonu pak RYZEN 7 3700X dokáže porazit 9900K!
Novější verze populárního a praktického testu dává procesorům výrazně více zabrat a testuje je opravdu v praktické zátěži, zohledňuje výkon v trvalejší delší zátěži atd. Samozřejmě přináší i optimalizace a vylepšení pro modernější procesory.
V této verzi už AMD opět už nezaostává ani ve výkonu na 1 jádro. 3700X si vede více než skvěle, kdy překonává 8700K a je těsně za 9900K. V celkovém výkonu pak 3700X poráží 9900K pokud jede na oficiálních specifikacích (s aktivním překračování TDP a MCU by Intel byl o trochu výkonnější, ale spotřeba by byla mnohem vyšší). A opět je vidět propastný rozdíl proti předchozím generacím.
|