Strana 2 z 4
- AMD "BOX" WRAITH vs standard stock "BOX"
WRAITH chladič je něco, co na poli BOX chladičů opravdu není moc často k vidění. On totiž vypadá opravdu jako že i něco a solidně tiše zvládne uchladit. Nadále je to ale cenově dostupné řešení, které rozhodně nemá za úkol konkurovat těm obřím věžovitým chladičům za několikanásobek ceny. WRAITH má prostě uchladit i výkonný AMD FX-8370 procesor, který má maximálně 125W TDP a to bez toho, aby byl jakýkoliv problém s teplotou a hlukem. Tedy něco, co doposud klasický BOX chladič nabídnout nedokázal.
WRAITH přitom využívá design, který už měl i starší model, ale využívá i prvky, které jsou k vidění na těch velkých extra chladičích. Pasiv je nově mohutnější s výraznějšími odstupy mezi hliníkovými žebry. WRAITH váží 455g, což je o 125g více než starý "BOX" chladič. A váha jde na vrub většímu pasivy i většímu ventilátoru. Je 82mm vysoký, a na půdorys má 107x119mm.
Masivnější je měděná základna a větší jsou dvě heatpipe, na kterých jsou hliníková žebra navlečena. Podstatným prvkem je ale ventilátor. Starý nízký 70mm ventilátor s ostře řezanými lopatkami, který se dokázal točit vysoko přes 5000ot/min, vystřídal nový "92mm" model.
Ten má klasickou výšku, krásně zaoblené lopatky a točí se také pomaleji a to ani ne 3000ot/min maximálně. Výsledkem toho tedy je i to, že se AMD nestydí udat hlučnost kolem skvělých 39dBA v běžné provozu.
Montáž chladiče a jeho kompatibilita je nadále stejná. Standardně je na AMD AM3+ deskách plastový rámeček, na který se jednoduše chladič nasadí a páčkou se přitáhne. Hotovo. Stačí tedy jen připojit kabel, který je u WRAITH mimochodem opletený, tedy opět lepší provedení než u starého BOX chladiče.
A jaký je tedy v praxi?
|