Strana 8 z 11
- Corsair H100 - Chladič ve skříni a testovací sestava
Vzhledem k možnostem tohoto chlazení, by postrádalo smysl jej testovat na něčem méně výhřevném, než na 130W Intel Sandy Bridge-E pro LGA2011. Proto jsme tedy sáhli po procesoru Core i7 3960X s maximálním OC potenciálem a se šesticí jader. Vysoce jsme jej přetaktovali a změřili Corsair H100 na několika frekvencích. Také jsme jej porovnali s ostatními chladiči. Naměřené výsledky na vás čekají v následujících dvou kapitolách.
Teď si ukažme, jak vypadá testovací konfigurace a jak samotný Corsair H100, když je pěkně osazený v počítačové skříni.
O problémech s osazením v naší testovací skříni jsme se již zmiňovali. Chladič na procesor šel bezproblémově namontovat. Problém činil radiátor, ten bylo možné osadit s pouhou dvojicí ventilátorů nahoru na skříň, ale to nebylo moc výhodné. Ohřátý vzduch by foukal do plechu, který by byl hned pod radiátorem. Teploty by tedy nebyly zrovna dobré.
Tak jsme jej postavili na krabici vedle skříně. Omlouváme se za malinko horší kvalitu fotografii, ale se stativem to nebylo možno nafotit. Přesto pro účely ukázky toho, jak tento vodní chladič ve skříni vypadá je to dostačující.
Zde ukázka uchycení a regulace otáček ventilátoru. Hydro Series je vybaven třemi regulačními stupni. Za první stupeň považujeme, svítí-li jedna "zóna". Jedná se o ventilátory nastavené na minimum (cca 1300RPM). V tomto modu je chlazení celkem tiché, ale také méně výkonné. Na střední otáčky již o něm budete vědět. Na nejvyšší stupeň již otáčky budou hodně slyšet, ale teploty budou výborné. Řešením jsou ventilátory Noctua, které jsou docela tiché i na maximální otáčky (i když ty samozřejmě nejsou zadarmo), i když samozřejmě bezhlučné nejsou ani ty na tak vysokých otáčkách.
A nyní už se podívejme na testy ...
|