Corsair H100i PRO RGB má stejnou montáž bloku na procesor/desku, jako valná většina AiO chladičů na trhu, protože většina používá konstrukci ASETEK. Upínání je velmi jednoduché, na každou platformu, socket AMD/Intel je zde odpovídající upínka s odpovídajícími otvory, u některých platforem nemusíte používat ani dodávaný zadní plát (LGA 2011/2066 či ThreadRipper). V případě AMD AM4 platformy se tento chladič montuje na základní rámeček na deskách, což je docela zajímavé. Je zde tedy o něco méně šroubování, než na Intel LGA 1151 platformě, kde musíte použít zadní rámeček.
Montáž je tedy jednoduchá, složitější je jako obvykle montáž výměníku alespoň u některých skříní :). Stačí pak připojit jen všechny kabely. Nezapomeňte na vnitřní USB kabel, který je v příslušenství, přes něj vše monitorujete a nastavujete. Včetně RGB osvětlení.
K montáži nemám žádné výhrady, v případě AM4 platformy, kterou používáme pro testování, je možnost použití základního plastového rámečku u AiO trochu zvláštní, ale vše drží dobře, tlak je dobrý a tedy OK. Takže se podívejme rovnou na výkon.
Výkon
Testovat budeme na starší AMD X370 platformě s AMD RYZEN 7 1800X procesor, takže můžeme srovnávat s dříve testovanými chladiči.
V základu bez přetaktování je samozřejmě velmi těžké ukázat výkon, Ai chladičů, jsou na tom docela podobně. Corsair H100i používáme v režimu balanced. Nabízí ještě další dva režimy, se zvýšenou hlučností, ale také výkonem.
Rozdíl se zvětší při přetaktování, kdy ale RYZEN 7 1800X má své maximum taktů a ani na něm nijak zvlášť netopí i tak ale už jsou mezi AiO modely rozdíly. H100i PRO není špatný, ale podobný 240mm modely od Fractal si vede o něco lépe.
Pokud jde o hlučnost, i zde je na tom Corsair o něco hůře při automatické regulaci (balanced), než konkurence, ale rozdíl je jen stěží měřitelný, v praxi jsou všechny testované modely velmi tiché. Cokoliv po 40dBA není prostě v zavřené skříni prakticky slyšitelné. Takže tady nemám výhrad.