Strana 8 z 11
- Praktické testy – MainConcept a TrueCrypt
Na řadě je převod videa pomocí aplikace MainConcept. Osobně bych ale dnes na převod a úpravy videa používal grafickou kartu, která to dnes zvládne výrazně rychleji. Ale budiž, otestujeme to. Opět měříme čas dokončení převodu našeho 2GB testovacího videa:
Další test, další jednoznačné vítězství. Síla X79 plaformy je jednoznačná. Nárůst výkonu proti starší platformě X58 je 10%, což se samozřejmě nezdá hodně, ale zase mluvíme o velkém výkonu. Když vedle toho postavíme mainstream, tak je rozdíl už značný.
A na závěr tu máme šifrovací program, u kterého si ukážeme vliv nových instrukčních sad, když se věci udělají pořádně. Nová verze populárního TrueCrypt obsahuje podporu AES instrukcí, které obsahují některé z novějších modelů Intel a nově také AMD FX. Poznáte je v testu snadno. Mají výrazně vyšší výkon, než ostatní procesory:
A shodneme se, že v současné situaci tohoto šifrovacího programu mnoho lidí využívá stále častěji. Vysoký výkon je tedy velmi žádoucí. Zde už se projevuje výkon procesorů s více fyzickými jádry, takže si zde velmi dobře vede FX-8150 od AMD, která jasně poráží Core i7-2600K a srovnává krok i s Core i7-980X. Jenže Core i7-3960X je zde kategorií sama pro sebe. Monumentální výkon narostl ve srovnání s Core i7-980X o čvrtinu! Mainstreamová Core i7-2600 a Core i5-2500 se pajdají někde vzadu. Samozřejmě u tohoto testu má smysl mluvit o výkonu jen u moderních procesorů s AES instrukcemi. Ty v grafu poznáte snadno – o nějakém výkonu vůbec mluvit lze.
Podívejme se ještě na herní nasazení …
|