Strana 2 z 13
- Procesory Core i7-4960X, Core i7-4930K a Core i7-4820K
Vezměme to stručně. V testu máme všechny tři uvedené Ivy Bridge-E modely.
Co je důležité zmínit je, že v balení těchto CPU v obchodě nenajdete žádný chladič. Intel zcela správně předpokládá, že zájemce o takový CPU nebude chtít takový procesor provozovat s nějakým malým uřvaným vzduchovým nesmyslem, ale pořídí si pořádný chladič sám.
Přesto samozřejmě Intel udělal referenční chlazení (minimálně aby mohl procesor sám důstojně předvádět) a tak existuje vodní All-in-one řešení v nové verzi od ASETEKu, které můžete pořídit za zhruba 2 tisíce korun.
Jak už jsme také řekli, kompatibilita s LGA 2011 X79 deskami je 100%, takže stačí u staršího modelu X79 update BIOSu a CPU pojede normálně. Výrobci desek sice už sem tam nějaký nový či inovovaný model X79 na trh dostaly, ale v zásadě nejsou třeba, takže pokračujeme v testování na naší redakční ASUS P9X79 DELUXE (pravda, ta jedna z mála náhodou v nové verzi dorazila, ale zatím ji nemáme).
Fyzicky jak vidíte jsou mezi staršími 32nm a novými 22nm modely rozdíly, ale samozřejmě co do fyzické velikosti se vším všudy jsou stejné. Nadále samozřejmě obsahují kromě integrovaného 4-kanálového řadiče DDR3 pamětí i integrovaný PCIe 3.0 řadič se 40 linkami. Integrované grafické jádro v těchto procesorech ale nehledejte, nikdo by o něj vlastně nestál :).
Podívejme se tedy na to, co tyhle modely předvedou ...
|