– atraktivní chladič s pěknými ventilátory za zajímavou cenu.
Společnost Raijintek není v České republice příliš rozšířenou značkou, výrobou zajímavých skříní, chladičů a dalších věcí se však zaobírá už nějaký ten pátek a její modely patří k velmi designově atraktivním a přitom cenově docela zajímavým. A tak jsem se rozhodli jí na DDWorld.cz věnovat také trochu prostoru a podívat se na to, co vůbec nabízí. Můžete se tedy do budoucna těšit na víc recenzí s touto značkou včetně zajímavých PC skříní nebo AiO chlazení atd.
Dnes se podíváme na první produkt, kterým je klasicky střižený cenově dostupný tower chladič, ale v provedení Raijintek přináší zajímavý design.
Raijintek Leto Pro RGB
Výrobce nevymýšlel žádné ptákoviny :). Vzal prověřený design tower chladičů a udělal ho trochu po svém. Heat pipe tak mají přímý kontakt s procesorem, prostor mezi pláty je dostatečný pro průtok vzduchu, ventilátory mají gumové anti-vibrační podložky a výrobci se také dal záležet na jednoduché montáži na aktuální AMD AM4 i Intel LGA 115x platformu, pro které je nejvhodnější.
Hlavní body udávané výrobcem:
Při maximálním výkonu chladiče mají oba ventilátory hlučnost pouze 25 dB(A)
Dva kvalitní ventilátory s RGB podporou
Chladič je vybaven čtyřmi 6mm heatpipe s přímým stykem s CPU
Jednoduchá montáž a univerzální kompatibilita
Technické parametry
Tělo chladiče je celkem malé, na výšku nepřesahuje 155 mm. Takže se vejde i do užších skříní. Ventilátory pak poskytují velmi slušné parametry, co se týče hlavně hlučnosti, kde poskytují na plných otáčkách pouze 25 dB(A). Výrobce vybavil ventilátory velmi kvalitními ložisky a díky tomu slibuje životnost na 40 000 hodin. Celý chladič včetně dvou ventilátorů pak váží 0,925 Kg.
Testovat budu opět na mé testovací sestavě postavené na procesoru AMD v podobě Ryzen 7 1700X jak na základním taktu, tak i v přetaktovaném režimu na 4GHz s opravdu vysokým napětím 1.45V aby procesor „topil“ co možná nejvíce. Základní deska je ASUS X470 Crosshair VI Hero. Testovat budu chladič v OCCT pro tu nejextrémnější možnou zátěž, jakou dokáže procesor zažít. Herní režim bude simulovat bechmark unigine valey 1.0 a samozřejmě naměřím teploty i v nečinnosti procesoru.