Strana 3 z 5
- Scythe Ninja 3 (SCNJ-3000) – Montáž a sestava
Samozřejmě nelze vynechat a zhodnotit montáž chladiče. Bohužel v tomto ohledu mě Ninja3 zklamal. Jako majitel původního modelu, který na AMD platformu má jednoduchou klipsnu, díky které se dá chladič vyndavat i nandávat bez demontáže ostatních součástek ze skříně, mě způsob montáže Ninja3 moc nepotěšil.
(kompletní postup montáže najdete zde)
Nelze jej nainstalovat ani odinstalovat bez toho, abyste museli vyndavat základní desku ze skříně. Samotná montáž je pro Intel a AMD platformu dost podobná, samozřejmě s výjimkou nástavců, které jsou různé.
Ergonomicky to tedy není moc dobře a ideálně z mého pohledu zvládnuto, ale pokud chladič nebudete vyndavat, není to velký problém a neliší se od mnohých jiných. Jinak pevnost usazení chladiče je výborná a rozložení síly lze samozřejmě ovlivnit dotažením šroubků. A to je zase něco, co je mnohem lepší než u původní Ninja, která to měla tedy jen na "skřipec" a pevnost nikdy nebyla úplně ideální.
I při osazení ventilátoru zbývá dost místa pro chladič grafické karty nebo operační paměti.
A teď už pár testů v praxi v naší sestavě:
Námi zvolený procesor je AMD Phenom II X6 1090T, který má v základu frekvenci 3,2GHz, jsme pro účel testu výkonu chladičů přetaktovali na 4,0GHz. A samozřejmě jsme vám pro srovnání otestovali, jak to zvládá chladit referenční chladič procesorů AMD.
Podívejme se teď na výkon tohoto chladiče v porovnání s jinými modely ...
|