Strana 3 z 5 Teoretické testy
Teoretické testy začněme u oblíbeného PC Marku 05. Při kompletním testu dostáváme ihned první zajímavý výsledek, kde se ukáže, že Sempron sAM2 nevyužil svého potenciálu a končí zcela poslední. Reputaci si napraví po přetaktování, i když kdyby se podařilo dostat na stejnou frekvenci s754, pak by s největší pravděpodobností opět prohrál. Intel celeron zde nezachránila ani obří frekvence.
Samostatný test CPU v PC Marku 05 dopadá opět nejhůře pro Sempron sAM2. Rozhodně dobrý výsledek zde podá Celeron D, na který nestačí ani přetaktované semprony, Ale vzhledem k jeho ceně se to dalo předpokládat. Po přetaktování může celeron D směle soupeřit s dnes nejvýkonnějšími jednojádrovými procesory na trhu.
V grafickém testu v PC marku 05 ale Celeron D velmi propadá, ani vysoké přetaktování mu nepomůže. Asi se zde projevuje horší architektura. Provedli jsme ten test dvakrát. Sempronům se daří výborně a konečně i sempron sAM2 poráží Sempron pro s754. V paměťovém testu se konečně naplno projeví dvoukanálový řadič pamětí u nového sAM2, takže s přehledem poráží jednokanálový s754. Celeron D je vzhledem k vyšší ceně i odpovídajícím způsobem výkonnější a jelikož také podporuje dual pamětí je výsledek očekávaný.
Provedl jsem test i základního Super Pi, takže ten nám řekne něco o rychlosti procesoru ve výpočtech. Na základních frekvencích prohraje se Sempronem s754 jak Sempron do sAM2, tak Celeron D. Po přetaktování je to ale něco jiného. Celeron D se výrazněji ujímá vedení.
Dnes jediný test v Sandře je potvrzením předchozích výsledků. Opět je Sempron sAM2 poražen Sempronem s754. Celeron D je opět o kousek výše.
|