Strana 4 z 5 Praktické testy
Přejděme k praktickým testům, které nám již mohou ledascos napovědět o skutečném výkonu procesorů v běžných aplikacích. Tedy přesně to, co nás většinu zajímá.
Prvním testem je test komprese dat. Se stejným objemem dat si nejrychleji poradí Celeron D, ale to je k jeho ceně a vysoké frekvenci očekávané. V souboji Sempronů je to vyrovnané.
Otestujeme i převod videa i když musím připomenout, že testujeme jednojádrové a navíc low endové procesory. Jejich výkon při tak náročné činnosti, kterou převod videa je velice slabý a rozhodně je na tuto činnost nelze doporučit. I nejslabší dvoujádro to zvládne dvakrát rychleji. V souboji Sempronů nám o něco málo vítězí Sempron sAM2 nejspíše díky dvoukanálovému řadiči pamětí. Při přetaktování je na tom výrazně lépe. Na Celeron D to však zdaleka nestačí.
Převod zvuku z jednoho formátu do druhého zvládnou všechny dnes testované procesory podobně rychle. O něco lépe si opět vede sempron sAM2 před s754. Celeron D je opět dle předpokladu lepší.
Protože testujeme low endové procesory, které nejsou primárně určeny pro herní vyžítí, otestuji pouze jeden herní test. Navíc dle zkušeností víme, že většinou výsledky by v dalších testech byly poměrově stejné. V dnes testovaném Far Cry bylo nejvíce vidět, že ani jeden procesor si nedokáže poradit s tak výkonnou grafickou kartou, jakou je použitá X1900XT. Nicméně musíme konstatovat, že v nejlepším světle se zde ukáže sempron sAM2, který je výrazněji před Sempronem s754. Intel celeron D je i přes vyšší pořizovací cenu beznadějně poslední. Jakmile přijde na přetaktování hodnoty FPS se zvýší, ale stále je to daleko za možnostmi grafické karty. Ale s jednou výjimkou. Tou je Celeron D na 4,5GHz, který si nezadá s výsledky na jiných silnějších jednojádrových procesorech, takže po přetaktování skvělý výkon.
|