Strana 2 z 4
- SilentiumPC Navis Evo ARGB 360 AiO
Na samotné krabici se ihned dozvíme jak vodní chlazení vypadá po sestavení ventilátory a na druhé straně krabice pak samotné parametry. Chladič je velmi dobře chráněn vůči poškození.
Konstrukce chladiče se spoléhá na materiály jako je hliník (radiátor) a měď (blok na CPU). Jedná se o naprosto běžnou konstrukci, kterou máme na trhu od mnoha jiných výrobců a značek.
Základna chladiče není vyleštěná ani poniklovaná. Opět se jedná o běžný standard, nic zvláštního.
V balení najdete tři ventilátory SilentiumPC Stella HP ARGB 120 mm s otáčkami: 500 - 1600 RPM, nechybí ani veškeré upínky, RGB modul ad.
Testovací sestava se skládá s procesoru Ryzen 7 1700X s 95W TDP, procesor je díky použití pájce mezi čipem a IHS velmi vhodný k otestování potenciálu každého chlazení. Základní desku poskytla společnost Asus s modelem X570 Crosshair VIII Hero, taktéž i grafickou kartu RTX 2080 6GB v edici Strix. Paměti dodala společnost Adata s modelem Spectrix D80G 4x8GB 3200 MHz s RGB podsvícením. Od společnosti Adata jsem pak dostal i rychlý NVMe SSD disk XPG Spectrix S40G 512 GB, na který jsem nainstaloval Windows 10 Pro. Celou sestavu napájí kvalitní zdroj Be Quiet! Dark Power 11 850W s platinovou certifikací.
Co se týče samotné instalace, je velmi jednoduchá. Celá instalace zabere zhruba 6-7 minut, což je takový lehký nadprůměr. V tomto směru odvedl SilentiumPC dobrou práci. Také hadice od bloku jsou dostatečně dlouhé a ohebné, proto s nimi nebudete mít problém ani v menší skříni, kde bude třeba hadice sem tam někde ohnout, aby se do skříně vešly. Jako bonus pak výrobce zvolil opletené hadice, které vypadají na pohled mnohem lépe než ty klasické gumové.
A jaký výkon má v praxi?
|