Balení je velmi dobře vyvedeno. Zákazník se ihned dozví všechny parametry i celkový vzhled.
Na krabici najdete všechny parametry
Pohled dovnitř.
Samotný pasiv po rozbalení. Konstrukčně jde o osvědčenou kombinaci měděných heatpipe a hliníkových plátů.
Pasiv patří k těm větším na trhu s rozměry 140 mm x 117 mm x 158 mm, ačkoliv váhově zdaleka největší není (650g).
Přiložený 140mm ventilátor má otáčky 300 – 1300, samozřejmě velký průtok vzduchu, výrobce ale slibuje i solidní hlučnost.
V balení najdete i šroubovák.
Thermalirght Macho Direct – Instalace
Jako testovací sestavu jsem se rozhodl použít základní desku Asus Crosshair V formula Z ve spojení s procesorem AMD FX9590, což je 220W bestie, která tento chladič otestuje opravdu na své limity. Přece jenom socket 1150/1151 by nebyla taková výzva už z hlediska použité „prasopasty“ pod IHS, která by zbytečně omezovala podmínky během testování. Skříň a zdroj dodala firma Be Quiet! a to konkrétně Silent Base 800 a zdroj Dark Power 10 850W s platinovou certifikací. Grafická karta je taktéž od firmy ASUS, konkrétně řady MATRIX.
Co se týče samotné instalace, je velmi jednoduchá a dobře popsaná v přiloženém manuálu. Celá instalace zabere zhruba 5 minut, což považuji za velmi dobré. Není zde tedy žádný zádrhel. Jediná věc, na kterou bych upozornil, je ta ohledně způsobu nanášení teplo-vodivé pasty.
Metoda „bobek“ nebo na „kříž“ zde nefunguje, protože mezi heatpipe trubičkami, které se dotýkají procesoru, jsou mezery „žlábky“ a teplo-vodivá pasta má tendenci do nich zatéct a tím pádem se neroztáhne po celé ploše jako tomu bývá u chladičů zvykem. Zde je nutné použít takovou metodu, že pastu rozetřete po celé ploše procesoru, a až poté osadíte samotný pasiv. Z celé instalace jsem pořídil video: