Ještě tu mám ale stovky fotografií, a tak jsem udělal malý výběr a dnes se podíváme na to, co ještě bylo na tomto významném veletrhu zajímavé. Pár základních faktů o Computexu. Je to dnes asi jediná a největší čistě IT záležitost, kde se prezentují v podstatě všechny firmy se svými novinkami. Koná se tradičně na Taiwanu, což je hlavně proto, že zde i v blízkém okolí má svá sídla mnoho předních výrobců počítačů a věcí kolem nich. Tento veletrh je ale poměrně z ruky pro Evropany i Američany, takže je to hodně asijská záležitost. To mu ale rozhodně neubírá na atraktivitě, nebo důležitosti, protože jednak se v Asii většina věcí vyrábí a hlavně je to pomalu ten největší počítačový trh na světě.
Letošní ročník byl jubilejní a byl také velký. Tradičně se konal v blízkosti budovy 101 (druhá nejvyšší budova na světě), což je obří hala pro desítky tisíc návštěvníků. Letos ale měl Computex druhou část, stejně velkou, a to v novém výstavním a kongresovém centru v Nangang, což je několik kilometrů od centra. Kromě toho bylo ještě v okolí starého centra několik dalších pavilonů. Jinými slovy Computex je obří akce, tak 2-3x větší než náš Invex v dobách své největší slávy. Krize zde znát nebyla, všichni se zde prezentovali v plné síle, a pokud chcete vidět produktovou nabídku jednotlivých společností se skvělou příležitostí je porovnávat, tak Computex byl skvělá příležitost.
Pavilony byly rozděleny do několika tematických sekcí, nechyběli tedy kompletní PC, HW, příslušenství, síťové prvky, SW a mnoho dalšího co s IT dnes souvisí. Každý, kdo ve světě PC a IT chce něco znamenat, zde byl a měl svou prezentaci. V minulých článcích jsme se podívali na prezentace společností ASUS, AMD a MSI a teď se podíváme na zbytek …
Intel
Pěkný stánek měla tradičně společnost Intel. Výstavu samotných procesorů byste hledali marně, protože samozřejmě samotný procesor je jaksi k ničemu. Intel je tedy prezentoval hned v konkrétních řešeních a předváděl jejich možnosti v mnoha rozličných zařízeních.
Jednou z atrakcí byly samozřejmě nové procesory s otevřeným násobičem, které Intel představoval hned na deskách MSI s Hydra čipy, což je další oblast, kde se Intel angažuje.
Nechyběla samozřejmě přehlídka mobilních PC, kterých měl Intel na stánku desítky. K vidění bylo i mnoho tabletů, které již na Intel CPU jedou.
Podle mě ale asi ta nejzajímavější technologie, která rozhodně bude hodně používanou do budoucnosti, je bezdrátový přenos obrazu. Jinými slovy již nebudete muset stěhovat výkonný PC po celém bytě, nebudete si muset kupovat konzole a podobná jednoúčelová zařízení. Prostě vám stačí skutečně jedno multimediální centrum a k jedinému PC narvete bezdrátově periferie včetně monitoru nebo TV a vše funguje – můžete samozřejmě virtualizovat více systémů a tak naráz může s výkonným PC pracovat více členů domácnosti různě po bytě.
Tohle si rozhodně velmi brzy vyzkoušíme a předvedeme vám to v praxi.
ACER
Jeden z velmi pěkných stánků měl další, na Taiwanu domácí matador, společnost ACER. Stánek přetékal počítači všeho druhu. Acer je sponzorem Ferrari a tak má možnost dělat i HW v designu této slavné značky.
K vidění byla i celá plejáda stolních PC včetně herních mašin.
Nechyběli ani HTPC stroje a nettopy. Stejně jako celá řada All in One PC.
ACER vyrábí i projektory a k vidění byl opravdu roztomilý kapesní K11, který byl i v rámci Computexu oceněn. Z fotografie není bohužel patrné, jak moc je malý. Vypadá sice klasicky, ale věřte nebo ne, vejde se na dlaň.
Acer má v nabídce i nějaké ty 3D produkty. Je výrobcem asi nejlevnějšího 3D Notebooku na trhu, který jsme už měli v recenzi. Nabízí ale i 120Hz projektor. Srovnání bylo možné přímo na místě.
Notebook vybavený grafickou kartou ATI Radeon HD 4000 umí obě technologie.