Strana 5 z 5
- Acer Aspire Predator Sniper II - komponenty a závěr
Po prvním spuštění počítače se musíme vypořádat s otravným UAC. Instalovány jsou pouze základní ovladače, a proto doporučujeme stáhnout a nainstalovat ty nejnovější.
Procesor je osazen Intel Core 2 Quad Q9550 na základním taktu 2.83GHz. Funkční jsou šetřící utility, frekvence je tak bez zátěže snížena. Sestava je vhodná pro taktování díky použití výborné čipové sady a vodního chlazení procesoru.
O základní desce jsme si už řekli, že pochází přímo z výroby Acer. BIOS je verze A2 ze dne 17. 6. 2008. Žádný problém v nastavení či stabilitě není.
Osazené operační paměti 2x2GB běží v základním časování 6-6-6-18(-24)-2T na 1.8V. Zvýšením napětí docílíme lehké možnosti přetaktování či snížení latence na CL5.
Operační paměti Nanya známe hlavně z podobných sestav. Nanya je převážně OEM výrobce dodávající moduly do podobných počítačových sestav. SPD modulu vidíme na screenu.
Použíté grafické karty nVidia 9600GT neoplývají zrovna skvělým výkonem ani ve SLI. Je to škoda, s lepší grafickou kartou by byla sestava velmi výkonná i pro hry. Takhle si sice i nejnovější tituly zahrajeme, avšak určitě ne na bůhvíjaké detaily.
Praktické testy a nudná čísla si zatím necháme pro sebe a uvedeme je v příští recenzi na sestavu Acer Predator Deffender, založené na platformě AMD. To vše až po Vánocích. Teď na čísla nemysleme :).
Zjistili jsme také teploty a spotřebu systému, bude nám u sestavy zima nebo teplo?.
Teploty na obrázku jsou ty maximální, kdy jsme systém nechali zatížit programem Orthos a ATI Tool. Maximální teplota CPU je 49°C a GPU 74°C. Oboje jsou dobré výsledky. Bez zatížení pak procesor dosahuje 44°C a grafiké karty 64°C.
S potřeba systému je vzhledem k zapojení dvou grafických karet a čtyřjádrového procesoru poměrně vysoká (alespoň pro mě). Bez zátěže při běhu Windows si bere 180W, při maximální zátěži v Orthos a ATI Tool pak 275W. Průměrná hodnota při hraní Flatout Ultimate Carnage na maximální rozlišení v 1680x1050 je pak kolem 240W. Z vašeho vánočního dárku v podobě podobné sestavy tak kromě vás bude mít radost i naše oblíbená elektrárenská společnost. Určitě by i ona hlasovala pro přítomnost silnější a žravější grafické karty :).
Dnes jsme si představili v lehkém stylu jednu velmi zajímavou sestavu. Součástí dnešní psané recenze je i několik videí. Náš první pokus o videorecenzi. Ty mají být spíše doplňkem než hlavním obsahem, ale myslím, že své místo určitě mají. Pokud jde o sestavu jako takovou, dnes jsme si lehce přiblížili zpracování a provedení celé sestavy. Výkonové testy necháme až po vánocích. Z prvních dojmů můžeme říci, že ACER Predator má určitě něco do sebe. Exkluzivní neokoukané zpracování, vodní chlazení, zkrátka kvalita a cena není zase tak přehnaná. Co se týká konfigurace, vytknout můžeme systém dvou slabých grafických karet v SLI. Řekněme si na rovinu, že jedna grafika tipu ATI Radeon HD 4870 1GB nebo NVIDIA GTX 260 216SP, by byla mnohem vhodnější.
Celkově se nám ale zpracování sestavy velmi líbí, je vidět, že hotové sestavy od velkých výrobců ušly za ta léta velký kus cesty. Asi bychom se nikdo nezlobil, kdybychom něco podobného našli pod stromečkem. Pokračování recenze a druhou testovanou konfiguraci vám v přímém srovnání ukážeme až po Vánocích. Přejeme vám tedy tímto veselé a klidné Vánoce. Pokud jste se nepodívali na naše videa k této recenzi, tak zde máte možnost:
Za zapůjčení sestavy děkujeme společnosti ACER
AUTOR: Tomáš "holoway" Hort |
---|
Snažím se usměrňovat blogy se články od Vás, čtenářů. Pište o čem chcete, co chcete a jak chcete, ale ať to má hlavu patu ;) Pokud máte dotaz či chcete urgovat vydání článku v blogu, napište mi zprávu přes web nebo na icq. |
|