Strana 1 z 2
- Jak taktují profíci? Český team na soutěži ASUS se neztratil!
Společnost ASUS si připravila velice zajímavou akci. Pozvala do německého Berlína nejlepší evropské overclockery a novináře, aby se zúčastnili zajímavého klání. ASUS akce se velice povedla a dnes se můžete podívat, jak to tam vypadalo a jak si vedl český team ... Společnost ASUS je určitě vám čtenářům velmi známá firma. Tato společnost se zabývá výrobou kvalitních počítačových komponent a to i těch, jejichž maximální schopnosti doma skutečně nelze ověřit. ASUS tak uspořádal zajímavou akci, kde jsme si mohli vyzkoušet a zástupcům společnosti ASUS také ukázat, co se současným hardwarem je možné.
Kromě zástupců české republiky, kde snad česká (česko-slovenská) výprava byla nejpočetnější, se na akci objevili také velice známí overclockeři ze Švédska, Francie, Německa a samozřejmě i z mnoha dalších zemí. Šílenci přes PC jsou však všude stejní ....
(60 nejlepších novinářů a overclockerů v Evropě - slušná konkurence)
Česko-Sloveský team ve složení zástupců magazínů DDWorld, PCTuning a Extrahardware (i bývalého HWMAG) a jednoho zástupce Slovenska z magazínu Pretaktovanie.sk, dorazil na akci v dobré náladě. Náladu nám ani nezkazila ani skutečnost, že díky informačnímu šumu jsme nikdo nebyl přesně informovaný, co přesně se bude na akci dělat a tak český team přijel na akci vybaven jen onou dobrou náladou a s jediným 120mm ventilátorem. Nicméně náladu nám to nezkazilo (přímo naopak) a improvizačně sehnané vybavení od ostatních účastníků nám dovolilo se celé akce zúčastnit se ctí a ještě neskončit poslední :).
(garážový výprodej :) )
Hardware určený k našim přetaktovávacím pokusům byl již na místě a pro všechny stejný. Sestava se měla skládat z procesoru Intel Core 2 Quad Q9770 Extreme, což je čtyřjádrový procesor se základní frekvencí 3,2GHz a cenovkou zhruba 25 000 korun. Pro účastníky jich byla připravena pořádná armáda:
(procesory Intel Core 2 Quad Extreme Q9770 a paměti Mushkin)
V hlavní roli byla základní deska, ta byla samozřejmě od společnosti ASUS a to model ASUS Rampage Extreme, což je model vybavený čipovou sadou X48 a sloty DDR3. Deska patří do edice ROG a jako taková je samozřejmě pro přetaktování přímo konstruována:
(Základní deska ASUS Rampage s čipovou sadou Intel X48)
V sestavě nesměla chybět ani pořádná grafická karta. Společnost ASUS využila příležitosti a představila svou novinku, společně s firmou AMD-ATI, výrobcem nejsilnějších grafických karet na světě. Nejsilnější grafickou kartou vůbec, je dnes model ASUS ATI Radeon HD 4870 X2. Aby ten výkon byl opravdu zajímavý, každá sestava měla obsahovat hned dvě tyto ultimátní grafické karty. Myslím, že při tomto pohledu nejeden z vás zamáčkne slzu:
(Flotila grafik ASUS ATI Radeon HD 4870 X2 - 40 čipů RV770 pohromadě :) )
Samozřejmě v pořádné sestavě nemůže chybět kvalitní zdroj, kterým byl v našem případě opravdu pěkný Tagan 1300W. Sestavu doplňovaly kvalitní paměti od společnosti Muskhin DDR3 1600MHz a samozřejmě pevný disk, který byl od společnosti SEAGATE. Samozřejmě zprvu v našem teamu panovala dobrá nálada, i když s lehkými obavami, zda vůbec budeme schopni sestavu rozjet. V tu chvíli bychom totiž mnozí byly vděční i za BOX chladič. Nicméně nakonec se podařilo potřebné vybavení půjčit a práce mohli započít:
Ptáte se, jak na extrémní přetaktování? Jak dosáhnout frekvence 5,2GHz při -120°C na procesoru?
|