Strana 5 z 6
ASRock ALiveNF5-eSATA2 - testy
Testy byly pro tuto i pro dále testované desky obměněny. Při testování základních desek se nebudu věnovat herním testům. Jsou totiž nejméně přesné a ve většině případů by mělo docházet je stejným výsledkům FPS. Budu testovat desku a její práci s každou komponentou zvlášť. O testy grafické karty se budou starat 3DMarky 05 a 06. Pro pevné disky tu máme HDtach a PCMark05. Pro operační paměti Everest a PCMark05, pro CPU částečně 3DMark 05,06 a PCMark05. Celkově by měly testy více odhalit, kde má daná deska navrch před jinou a kde ne.
Rozdíly jsou ale jinak zanedbatelné a smazané možnou nepřesností měření (úplně jsem si při tom vzpomněl na ty protokoly z fyziky na střední :)) Testy měli ukázat práci CPU a grafiky s deskou.
Rozdíly jsou opět minimální. Testována byla propustnost pamětí (1.test), kde byly výsledky velmi podobné. Při propustnosti cache procesoru a pamětí (2.test) byly rozdíly větší. U Asus mohlo jít o průměrnou chybu ze tří měření. Opět se velmi potvrdil vliv přetaktování. Pokud bychom si vypočítali poměr mezi výsledky, došli bychom k přímé úměře přetaktování X výsledek testu.
Program Everest testuje propustnosti pamětí a latence. Při taktování opět dochází k zajímavému nárůstu výkonu. Paměti běžely na časování 4-4-4-12. Při rychlejším 3-4-4-8 byly ještě mírně lepší. Test jsem zkusil i při maximálním OC, kterého jsem dosáhl. V té chvíli byly paměti na 900MHz a procesor na 2700MHz.
Program HDtach testuje ,,průtok" dat pevného disku. Z výsledků vidíme, že OC má na tuto hodnotu také vliv. Sice zanedbatelný, ale testovatelný.
K tomuto testu jsem použil USB flash disk Corsair Voyager 1GB a měřil rychlost zápisu a čtení. Rozdíly jsou spíše o chybách měření.
|