Strana 2 z 4
Balení základní desky je celkem normální, rozhodně se nejedná o luxusní balení, na jaké jsme u Taichi edicí zvyklí. Krabice nejde otevřít jako kniha a na desku se nemůžeme podívat skrze průhledné okno. Stále se však jedná o kvalitní balení a deska je velmi dobře chráněna vůči poškození při přepravě.
Uvnitř krabice nalezneme dvě oddělená patra, kde v prvním je uložena samotná základní deska. Ta je velmi dobře chráněná vůči poškození, protože je celá uložena v pěnovém obložení, ke kterému je zafixovaná skrze stahovací pásky. V dolním patře pak najdeme manuál, SATA kabely, šroubky pro M2 sloty a externí WIFI anténu.
Základní deska je v netradičním větším formátu EATX, má tedy stejné PCB jako vyšší model. Stejně jako vyšší model i zde má PCB vyšší obsah mědi a má 8 vrstev.
Kde najdeme další rozdíl vůči normální Taichi edici je absence velkého plechu z druhé strany základní desky, jedná se o další citelnou finanční úsporu při výrobě, která ovšem nemá skoro žádný vliv pro zákazníka, který toto nepotřebuje. Možná nám trošku povyrostou teploty VRM a čipsetu, protože u plné edice tento plech plní i funkci chlazení základní desky.
Co se týče napájení, deska je dvojicí 8pinových konektorů, ovšem bez plechového vyztužení, což ovšem neměla ani klasická Taichi edice, takže zde žádný rozdíl není.Co se týče nového slotu PCIe 5.0, je to ten hlavní, pod ním je pak PCIe 4.0x16 i když na pohled vypadá jako plně 16x rychlostí, má osazené jenom čtyři linky, protože prostě B650E proti X670E má menší počet PCIe linek ve výbavě obecně.
Pokud jde o diskovou kapacitu, připojíme 4 disky do konektorů SATA a další tři do slotů M.2. U základní deky tedy nebude problém, vybavit PC velmi slušnou diskovou kapacitou. Dále nechybí konektor pro přední USB-C ve verzi 3.2 gen2x2 pro počítačové skříně. Možnosti připojení jsou tedy u tohoto modelu v dané ceně vynikající.
Ohledně možností připojení monitoru na integrovanou grafickou kartu, máme zde pouze jeden port HDMI verze 2.1 s podporou HDCP 2.3.
A jak tedy deska funguje v praxi?
|