Strana 2 z 4
Balení je elegantní, funkční, nic složitého výrobce nevymýšlel. Uvnitř najdeme tradičně dvě parta, kde v tom horním je v antistatickém pytlíku uložená samotná deska a pod ní je další patro s veškerým příslušenstvím.
Z pohledu příslušenství tu nenajdeme nic zvláštního. V krabici jsou dva SATA kabely, jeden šroubek pro M.2 soket a manuál. Pokud byste koupili o 300,- dražší Wi-Fi edici, tak byste v balení našli ještě dvě antény klasického šroubovacího typu, tedy ne tu externí jako je třeba u verze NOVA Wi-Fi nebo u modelu Taichi.
Samotná deska je tedy v rámci série AM5 X870 modelů aktuálně ta nejzákladnější, ovšem pokud se podíváme na X670E ze stejné řady došlo k většímu opláštění a deska působí mnohem mohutnějším dojmem. ASRock také zcela překopal barevné rozložení desky, ta byla dříve hodně laděná do černé s jenom pár šedými prvky. Nyní se tedy hodí spíše do PC skříní bílé, nebo šedé barvy.
Samozřejmě je to tedy stále AM5 platforma se vším, co k tomu patří. Podporuje tedy RYZEN 7000/8000/9000 procesory. Jako jedna z vůbec prvních AM5 desek má oficiálně uváděnou podporou 256 GB RAM tedy 4x 64 GB, zatímco většina výrobců ostatních AM5 uvádí stále 192 GB max. ASRock podporuje DDR5-8000MHz+, včetně EXPO profilovaných modulů a dalšího taktování. Jediné, co zde chybí jsou asi jenom ty moderní Ai funkce, ovšem za tuhle cenu to asi nikomu vadit nebude.
Základní deska má I v této generaci 3x M.2 sloty (1x Gen5 a 1x Gen4 a 1x Gen3), a dva PCIe x16 sloty, ovšem druhý z nich je fyzicky jenom x4. Co je ovšem pozitivní je fakt že alespoň ten hlavní je fyzicky více vyztužen a celý opláštěný kovovým plechem. Měl by tedy vydržet mnohem hrubší zacházení a lépe odolávat velmi těžkým grafickým kartám.
Nechybí bohatá výbava ve všech směrech, hromada vnitřních USB všech verzí, FAN konektorů, RGB atd. Pokud jde o zadní výstupy, najdeme zde i dva 2x USB4 porty s odpovídající rychlostí, což předchozí model X670E Pro RS rozhodně neměl a v tomto směru se jedná o posun vpřed. Co se týče LAN karty, zde se nic nezměnilo a výrobce opět vsadil na 2.5 Gigabit LAN Dragon RTL8125BG, který doplnil o celkem dost propracovaný program Dragon LAN Software, kde například můžete dávat priority různým programům a třeba upřednostnit hraní her, před vším ostatním, abyste měli co nejlepší latence.
A jak funguje v praxi?
|