Strana 2 z 5
Balení je ve stylu současné TUF série produktů. Bavíme se také o desce nižší třídy, takže balení je o něco chudší na obsah.
Uvnitř kromě desky najdete jen nejzákladnější příslušenství. Nechybí anténa k Wi-Fi kartě.
Základní deska samotná je menší mATX formát, má patici LGA 1700, což znamená podporu ALDER LAKE a RAPTOR LAKE generace procesorů Intel. Zajímavostí tohoto modelu je fakt, že má stále „jen“ DDR4 sloty. Což mohlo být zajímavé dříve, když DDR5 paměti byly opravdu drahé, dnes když jsou sice stále dražší než DDR4, ale ten rozdíl je s ohledem na obecné ceny pamětí naprosto zanedbatelný, to samozřejmě už není výhoda. Byť u současné Intel platformy nemají DDR5 takový přínos.
Pokud jde o další výbavu, tak deska má 2x PCIe x16, jeden ve verzi PCIe 5.0, druhý už má ale jen 4x Gen4 linky (nefunguje, pokud diskem osadíte třetí M.2 na zádech, který s ním sdílí linky), a pak je zde ještě PCIe x1 slot Gen4. Dva M.2 Gen4 jsou na přední straně, třetí na zádech. Nechybí 4x SATA, netradičně jsou ale na zadní straně desky, stejně jako vnitřní USB a další standardní porty a konektory.
Na výstupech najdeme hromadu USB v různých verzích, bohužel chybí nejnovější standardy Thunderbolt 3 (je zde jen header) nebo USB4, takže maximem je zde 20Gbps USB Type-C. Vidíme také výstupy Wi-Fi6E, 2,5Gbit LAN a 3 výstupy/vstupy zvukovky, digitální chybí. Obecně ale celkem standardní výbava desky této třídy.
Z hlediska zpracování má deska rozumně silnou napájecí kaskádu, což je důležité s ohledem na velmi náročné procesory Intel, ačkoliv zde není možné je taktovat. Ale víte, že i ve standardu neefektivní Core 12000/13000/14000 série mohou mít odběr téměř 300W. Chlazení vypadá rozumně velké, ale je tvořeno jen kusy kovů. Deska sama nemá RGB podsvícení, ale má odpovídající konektory pro RGB příslušenství. A ke všemu samozřejmě ASUS má a nabízí odpovídající SW podporu a velmi propracovaný BIOS. Byť zde tedy limitovaný v oblasti taktování, což je dáno použitou B760 platformou, kde můžete taktovat jen paměti, ne procesory.
Jak tedy šlape v praxi?
|