ASUS Pro WS X570-ACE a Pro WS W480-ACE – TEST speciálních základních desek pro RYZEN i Core Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Úterý, 04 srpen 2020
Přejít na obsah
ASUS Pro WS X570-ACE a Pro WS W480-ACE – TEST speciálních základních desek pro RYZEN i Core
ASUS Pro WS X570-ACE - Základní deska
ASUS Pro WS W480-ACE - Základní deska
Testy a výkon desek v praxi
Provozní vlastnosti a taktování
Závěr a hodnocení

 

 

 

  • Závěr a hodnocení

Co odlišuje obě dnes testované desky od mnoha jiných X570/Z490 modelů, je hlavně možnost vzdálené správy serverové/enterprise úrovně. ASUS vybavil desky síťovkou Realtek RTL8117 s DASH technologií a k tomu vlastním SW řešením ASUS Contron Center Express, který umožňuje efektivní vzdálenou správu z jiného PC na síti. Nicméně systém má své limity a pokud jste zvyklí na opravdové serverové a enterprise řešení jako AST2500 nebo iDRAC apod., tak velmi rychle ty limity objevíte. Není to klasické IPMI.

ASUS aplikace funguje také oficiálně jen ve Windows 10 PRO verzi, nefunguje ani pod Linuxem (existuje prý placená verze, která by fungovala), což může být pro některé docela omezení. Ale zase vzhledem k cílení desek to asi takový problém nebude. Webové rozhraní zde není. A zabezpečení na standardní síti je jen základní, tak pozor na to. Nicméně z hlediska vlastní vzdálené správy, zde je všechno zásadní, co je třeba pro správu menší sítě a samotného PC. Funguje to samozřejmě i když je PC s tou Pro WS deskou vypnutý (ale připojený k elektrice). ASUS tedy umožňuje detailní monitorování, logy, správu USB portů, KVM a tak dále a tak dále. Dá se nastavovat BIOS, flashovat BIOS prostě vše, co je třeba. Trochu matoucí je režim SW a HW, kdy v HW režimu jsou funkce značně omezené než v SW. Je nutné ovšem stále mít na vědomí, že se bavíme o systému vzdálené správy, který je v tomto případě vlastně zdarma (ASUS dodává k desce jednu licenci) a to na jinak velmi dobře vybavené normální desktopové desce.

Samozřejmě ASUS by mohl osadit opravdu enterprise/datacentrové řešení, které mají jeho profi/serverové desky, které běžně v retailu nenajdete, ale to by se zcela nepochybně odrazilo v ceně. Takhle je tu ale vše, co je třeba, funkční vzdálená správa, a to na desce pro skutečně cenově dostupné pracovní stanice, kdy ASUS si je rovněž vědom, že ne každý zájemce o takovou desku, obvykle nákladnou funkci vzdálené správy vážně potřebuje.

  • ASUS Pro WS W480-ACE

Obě testované desky nové Pro WS série, mají některé společné prvky, rozhodně design a zaměření. Nicméně čím se výrazně liší, jsou možnosti platformy. ASUS určitě doufal, že Intel bude trochu někde jinde, než teď je. Protože smutným faktem je, že ASUS Pro WS W480-AC je z obou desek horší varianta, a ne proto, že by byla sama o sobě horší deskou, ale proto, že platforma Intel je dnes naprosto nekonkurenceschopná po stránce výkonu procesoru, efektivity i některé výbavy. Absence výkonnějšího než 10jádrového procesoru, absence podpory PCIe 4.0, to je prostě problém, díky čemuž AMD varianta kope úplně jinou ligu.

Intel verze v případě Pro WS modelu od ASUS má jen diskutabilní výhodu přítomnosti Thunderbolt 3 (dva konektory), ale osobně si nemyslím, že je to až taková výhoda, navíc se dá nahradit či doplnit i na AMD desku přídavnou kartou apod. Současně vzhledem k nárokům CPU, je chlazení kaskády docela na hraně (rozhodně doporučuji dobře chlazenou skříň). Deska je nicméně zajímavá proti jiným Z490 deskám tím, že má W480 čipset, tedy podporuje CORE i XEON modely současně, kdy XEON umožňují některé extra funkce a možnosti s nimi spojené (např. ECC paměti) atd. Takže ASUS Pro WS W480-ACE je vlastně zajímavá hlavně proti Z490 deskám obecně pro ty, kteří chtějí relativně normální desku, ale pracovně zaměřenou do pracovního PC za relativně slušné peníze.

  • ASUS Pro WS X570-ACE

Co dělá tuhle desku lepší z dnes dvou testovaných, je prostě platforma. Speciálně výběr a možnosti RYZEN procesorů a podpora PCIe 4.0. Před sebou dnes máme dvě velmi podobné desky za podobnou cenu, které jsme schválně otestovali s nejlepšími procesory, které jsou v současností pro obě k dispozici. A je to rozdíl třídy. RYZEN 9 3950X překonává výkonem i high end Intelu, natož relativně slabé 10jádrové Core i9, které je maximem pro LGA 1200 platformu. Ten rozdíl je ohromný. A to nezmiňujeme spousta jiných modelů, které kromě zajímavého výkonu vynikající cenovou výhodností ve srovnání s Intelem. AMD nabízí RYZEN PRO modely, které mají extra funkce a záruky. Současně X570 platforma podporuje PCIe 4.0, které umožňuje už teď vyšší GPU výkon a vyšší SSD výkon a nejen teoreticky.

ASUS z mého pohledu ale u AMD verze udělal některé věci zbytečně jinak, než u Intel edice. Například nechápu, proč AMD verze vůbec má ten U.2 konektor?! Není to SAS (i když tak vypadá), nevím o žádném rozumném SSD/HDD řešení, které by vůbec U.2 konektor používalo. NVMe SSD M.2 disky jsou dnes jasná volba, takže osazení U.2 zařízení je nesmysl, navíc když kvůli tomu má druhá NVMe pozice jen 2 PCIe 4.0 linky. Druhý přešlap je neosazení konektoru pro přední USB type-C, který Intel verze desky má. Třetí přešlap je pak neosazení alespoň té 2,5Gbit síťovky, kterou opět Intel varianta má. Jen dvě 1Gbit LAN na desce za 8,5 tisíce pro pracovní stanice v roce 2020? Minimálně divný tah. Ty desky se liší prostě v několika drobnostech, a podle mě zbytečně.

Co chápu je absence ThunderBolt 3.0 na AMD variantě, osobně si nemyslím, že je to problém a omezení, ale i tohle se dalo vyřešit přídavnou kartou, pokud by ASUS chtěl. U obou desek mě vadí absence segmentového displaye. Vzdálená správa, kterou oba modely mají, je v jejich případě základní řešení ve srovnání s klasickými systémy, ale funkční, ovšem ne každý jej využije. Úplnou absenci RGB chválím :). ASUS ale podle mě rozhodně měl osadit 10Gbit síťovku na obě desky. A myslím, že zajímavá by byla i nějaká rozšířená záruka v rámci Pro WS série, třeba 4 roky místo standardních 3, které ASUS na lepší desky má.

  • Závěr

Mnozí namítnout, že za 8500 korun, co obě desky nyní zhruba stojí, toho nabízí méně než některé ASUS STRIX a ROG modely. A mají pravdu. Pro hráče a nadšence určitě jsou méně vybaveny. Ale to je záměr a místo toho mají tu vzdálenou správu a dalších pár drobností, kdy v kombinaci se stále relativně normálním provedením a podporou normálního HW, jsou cenově velmi atraktivní pro cenově dostupnější základní pracovní stanice.

Intel varianta zaujme podporou XEON i CORE procesorů, nicméně právě kvůli obecně horší a slabší platformě je AMD X570 varianta jasným vítězem, i když v několika drobnostech udělal ASUS AMD verzi nepochopitelně „horší“. Obě varianty jsou jasně cíleny a své publikum si nepochybně najdou. Z hlediska výkonu a možností je AMD verze určitě mnohem lepší, ale to je prostě dáno mnohem lepší platformou i stavem nabídky procesorů. Přesto si myslím, že by si ASUS Pro WS X570-ACE zasloužil konektor pro přední USB Type-C, určitě minimálně 2,5Gbit ne-li jednu 10Gbit síťovku a bez toho U.2 konektoru bychom se obešli, výměnou třeba za plnohodnotný druhý M.2 slot.

Celkově jde o velmi kvalitní jasně orientovanou, dobře vybavenou desku, pro jasnou cílovou skupinu a myslím si, že jde o velmi dobrý produkt, který mohu doporučit.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům …

 

 

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-05 14:59:50
avatar
Zajímavej počin. Popravdě tím že AMD nemá TR 16 jádro je tohle zajímavá volba pro lidi co 24 jader nepotřebují a 3 sloty už se použít dají dobře.

Popravdě docela mě to, že TRX nemá nějaký 16core cpu cca za 20-25 štve.
Kert [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-05 16:30:03

Na co 3x16 PCIe?
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-05 17:20:25
avatar
třeba na 3 grafický karty.
archecon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-05 19:03:55

nebo jednu zabere některý z ultra rychlých řadičů Broadcomu. Jako třeba tento: https://www.broadcom.com/products/storage/raid-controllers/megaraid-9560-16i
SAS3916 high-port count PCIe 4.0 x8 RAID-on-Chip
Až 24 MVMe disků.. třeba..
Kert [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-19 14:47:56

Takže je to zase v teoretické rovině. Kdyby náhodou se našel nějaký vocas co by to náhodou potřeboval.
Když máš 32 litrů na řadič (a potřebuješ ho), tak už uplatíš těch pár jader na TR. A když už potřebuješ točit 3 grafické karty, tak to jsi v tom za 100k a zase těch pár jader navíc uplatíš.
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-19 14:58:49
avatar
KERT> Co to tu píšeš za kokotiny? Na renredování by ti stačilo kdyby to jelo na celeronu, celej processor je tam jenom doslova prodlužovačka pro zpracování Pci-e linek.

Mimoto nejsou ani desky pro TRX s více jak 4ma 8x slotama ty jelimane.

Seš absolutně mimo. Vrať se raději do rohu ke kuličkám než začneš zase rozdávat rozumy.

Mimoto tahle deska nemá ani ty 3 sloty protože to je jen 2x 8* Takže v recenzi je to blbě a celkově je ta deska vlastně úplně k ničemu.
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-05 19:51:10

Na 10 a více gigabitovou síŤovku potřebuješ PCIe 4x
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-05 20:59:45
avatar
Asus Pro WS X570-ACE...technická:
Třetí slot je PCIe 4.0 x16 napojený na čipset a jede jen v režimu x8.
ZEN2 a X570 čipset je propojen 4 linkami PCIe 4.0.
Takže k čemu je třetí slot v režimu x8, když ta rychlost stejně neprojde přes linky CPU-čipset?
Pak stačí připojit pár SATA, druhý M.2 a těm linkáme mezi CPU a čipsetem jebne
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-05 19:45:04
avatar
Tohle mě taky zajímá, hledal jsem ale nic moc jsem nenasel. Je to tedy plnohodnotné *8 nebo není? Při zapojení 8* 8* 8* Docela bych o tom i uvazoval pro domácí komp pokud ty 3 sloty jsou opravdu vsechny *8

Já všude našel jen informace 16* 8*/8* To ale neznamená, že je 16* slot a dva další 8x. ale pri zapojení jedné karty je 16 a pri dvou tak jsou první 2 sloty už jen 8*8*. Dle mě si to autor špatně vyložil A deska je jednoduše jen 8*/8* a dál už je vše 4*
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-05 21:08:04
avatar
Podle schématu X570 první dva sloty jsou na CPU, třetí na čipset.
První dva tedy můžou jet 16/0 nebo 8/8.
Třetí pojede x8 do čipsetu, ale do CPU už jen x4.
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-05 22:09:41
avatar
Takže je to k ničemu.
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-06 08:16:58
avatar
Proto mi těch 8/8/8 moc nesedí.
Leda zapojit 3 PCIe 3.0 karty...pak by to mělo být OK.
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-06 08:22:52
avatar
Je to blbost nikde to není uvedené. Je to jednoduše jako každá jiná deska 8*/8* Takže vlastně celkem k ničemu a nijak rozdílná oproti jiným deskám.
archecon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-05 18:59:00

Kdyby tak ASUS vzal Asrock X570 Creator, dodal tam jen AST2500, To by bylo pošušňaníčko. Takhle mám dilema. Asrock jsem nikdy nezkusil a ta jejich deska je napráskaná periferiemi.

Pane autore. U2 konektory mají třeba Intel Optane. O kterých lze do WS uvažovat celkem s úspěchem.
https://www.mironet.cz/intel-ssd-optane-905p-480gb-pcie-nvme-rw-2600-2200-mbps-iops-575k-550k-mtbf-16mh-5y+dp378862/? gclid=EAIaIQobChMI6JXn3cOE6wIVFobVCh0gngrhEAQYASAB EgL8qvD_BwE

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000026843/memory-and-storage/intel-optane-memory.html
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-06 11:00:10
avatar
jak jsem napsal, nic smysluplného do U.2 není ;)
archecon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-06 18:30:04

https://www.kingston.com/en/ssd/dc1000m-u2-nvme-solid-state-drive

No tak deska je Workstation. Takže U2 konektor pro enterprise disky jako je tento Kingston není až tak fail.
Od Micronu i Samsungu je enterprise disků s U2 celá hromada.
A pak pro šetřílky, z druhé ruky se dá občas koupit mnoho serverového hardwaru. A odmítat za pár šupů výkonné součástky, protože na to není rozhraní je občas smůla. Ty věci jsou často levné, protože málokdo je může bez řadičů a pod připojit, firma to nekoupí, laik taky ne a tak zbyde nějaký nadšenec, který ví o co jde. A tahle deska je napůl spíš pro nadšence /nebo pro lidi co vědí, že jim kompromis stačí/ než reálná nadupaná WS / pro skutečný výkon samozřejmě Threadrippery.

Zato, že je ale výbava chudší než u Intelu by zasloužili za uši. Ta deska je i proti starším WS deskám pro Intel jako chudý příbuzný. Takže milý Asuse. Tuto desku určitě nechci. A vůbec měl by ses snažit a připravit desku aspoň tak nadupanou jako desky pro Intely. Howgh.

PS. 10Gbs LAN? Minisas konektory/ vem ďas, že budou jen SATA protokolu/ pro připojení backplate na HDD a vůbec trochu WS výbavu. Nedělat desky jen aby se neřeklo a naoko.
maiob [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-08 21:55:12

ASRocku sa bat netreba ...mal som X570 Creator vyhliadnuty ale pre 3700X zbytocne draha doska a TB3 porty nevyuzijem, podarilo sa mi zohnat novu X470 Taichi Ultimate a max. spokojnost, co sa tyka vybavenia aj spolahlivosti
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-05 19:48:47

A opět to ASUS zabil skvěle umístěným větrákem na X570 chladiči. Mám case Be quiet silent base 600, RYZENA 2600 chladím Noctuou NH D 15, další air flow ve skříni mi vylepšují další 140 mm Be quiet silent wings chladiče. Sestava jede krásně tiše do okamžiku, než se prohřeje X570 a brutální větrák umístěný užasně pod grafikou (stejně jako zde) se začne točit na 3000 otáček. V ten moment končí všechny investice do Ultra low noise skříně v koši. Deska Asus Prime X 570. Možnost nasměrovat Air flow pod grafiku je rovná nule.
Oproti tomu mám staré topení Intel i7 4790 v mnohem menší skříni, kde mám Be quiet Dark Rock TF. Tohle topení funguje jako úžasný HTPC v obýváku, kde o něm naprosto netuším. Air flow vylepšují 3 přídavné Noctua ULN 120 mm ventilátory ze Steroxu.

Závěr pro mě zní: "Už nikdy desku s aktivně chlazeným čipsetem"
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-05 19:56:34
avatar
vraz do nej sroubovak na jednu kartu se to musi uchladit i pasivně- normalně bych se s tim nesral a odpojil jej...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-05 21:49:26
avatar
máme desky s ventilátorem v redakčních PC, není s nimi ždáný potíž ...
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-05 22:22:43

Na nových kusech možná. Na 3/4 roku provozovaném počítači. kdy to jede několik hodin denně na 3000 otaček je to děs. A ptám se: Máte nad těmi čipsety zapojenou nějakou větší grafiku a necháváte běžet procesor na 100% výkonu několik hodin v kuse? Já enkóduju Terabajty 4K videa a počítač se téměř nezastaví. Příště určitě deska bez větráku.
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-05 22:24:25
avatar
dej na nej vodníka no.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-06 00:05:05
avatar
ty desky máme od jejich vydání, jedou v PC neustále a žádný problém s těmi ventilátory nemáme .... pořád tiché ...
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-06 07:38:28
avatar
No to bude asi tím, že každý má asi trochu jinou představu o tichu, mě tedy ty chrchláčky v žádným případě tiché nepřijdou měl jsem doma jen dvě 570 tky a to Asrock a Msi a obě když se to zapnulo tak to v tichém počítači bylo tedy znatelně slyšet.

Ale jak říkám jedou i v pasivním režimu, pokud je bedna dostatečně větraná.

https://www.youtube.com/watch?v=48yXEMdiEHY
42Db určitě není pojem pro ticho. Mimoto je rozdíl 40 db u velkého 120 ventilátoru, který vydává monotóní hluk a šustění toho malého chrchláku, který je podobný spíše k chrchlání starýho harddisku.
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-06 10:04:46

Naprostý souhlas. VElký ventilátor vydává zvuk na nižší frekvenci. Ten malý chrchlák je opravdu nesnesitelný. Navíc těch 38 dB pro ASUS Prime platí pro nový kus, pocitově se to časem zhoršuje. A to nemluvím o tom, že já se zaměřuju ve skříni na Ventilátory do 20 dB. 40 dB je opravdu nesnesitelných.
Ve skříni mám sice velký průvan (vepředu 3x 140mm ventilátor, vzadu podtlak 120mm ventilátorem), ale problém toho čipsetu je práve to, že je pod grafikou a nedá se tam ten vzduch zavést. NAvíc mám kvůli vysokým RAMkám Noctuu NH-D 15 ne v optimálním směru, ale foukám teplý vzduch směrem na zadní čsát grafiky. Něco mi vykompenzuje ten podtlakový ventiátor na zádech, ale nějaké teplo z CPU se k čipsetu dostane. A navíc, občas tam hraju i hry a to začne topit grafika. Jako odpálit ten ventilátorek mám fakt docela strach. Ne že bych tu desku nevyměnil rád za nějakou B550, ale mám systémový disk řešený 2x NVMe SSD v RAID0 a mám obavu, že bych to celé musel desítky hodin znovu reinstalovat. Nehledě na to, že instalovat systém na RAID 0 je opruz ať už u AMD nebo u Intelu. U toho AMD je to nakonec ještě úplna pohoda oproti Intelu. AMD stačí na začátku instalace přidat 3 ovladače a většinou se to chytne. U Intelu je to porod na půl dne.
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-06 09:52:11
avatar
Pokud s těma diskama nebudeš nijak čachrovat tak je jen prehodiš do nový desky a nastavíš na ní raid 0 a jedeš si dál. Oddělej z toho chipsetu to stupidní krytování tím se hluk taky sníží.

Ale jak je řečeno v onom videu ty chipsety mají idle dejme tomu 50 stupnu a load 55 takže minimální rozdíl jedna karta z něj nic víc nevydoluje, ventilátor normálně odpoj a máš klid.
Mano [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-06 13:39:40
avatar
Tak to je pekne blbo otočený chladič, to fakt nie je iná možnosť? To si neviem predstaviť aby som to fúkal na grafiku.
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-07 07:51:20

Na tom počítači se téměř nehraje. A ta deska má mezi CPU a PCIe x16 ještě jeden PCIe x1 slot, takže to není úplně na grafiku, jen tím směrem. Vím, že to není ideální, ale NH D 15 se 140 mm ventilátorem prostě nad vysoké paměti nedám ani v hodně široké skříni. Jedině tam dát 120mm
renmou [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-06 15:46:36

rumpeak: A ta D15 se ti tam normálně nedá namontovat? Ventilátor normálně zvedni nad ty ramky. Nevím, o kolik přesně by se to muselo zvednout. Každopádně na R5 2600 je D15 overkill, takže pokud by se to s tím ventilátorem nevešlo, tak bych ho oddělal a dal tam jen jeden doprostřed. Rozdíl bude tak 2 stupně.
rumpeak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-07 08:46:33

140 mm ventilátor se tam (nad vysoké RAMky) fakt nevleze ani v tak široké skříni jako je BE quiet Pure base 600. Jedině tam dát 120mm. Jinak žáden chladič není overkill. Za 1) ten R5 2600 mám přetaktovaný na 3,6 GHz all core a za 2) pokud máš nervy k kýblu a opravdu tě ruší sebemenší šum, tak tvoje strategie při stavbě PC je jediná: Ten největší chladič, který se do dané case vleze a air flow ve skříni řešit ultra low noise ventilátory (Já pouřívám vše Noctua nebo v nejhorším Be quiet). Skříň a chlazení jsou pro mě jediné komponenty v počítači, kde mě nezajímá poměr cena/výkon, ale pouze výkon. Celé jsem si to ale zabil tím X570 čipsetem, kde jsme bohužel dal na docela dobré recenze na desku Asus Prime. Koneckonců to, že je jedna z nejtišších X570 desek na trhu potvrzuje i to výse zmíněné video. Bohužel jsem věřil podobným článkům a recenzím, že opravdu není ten ventilátor slyšet. JE to brutálně nejhlasitější (a navíc svou vysoce frekfenční charakteristikou nejnepříjemnější) element v mých PC.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - ups 2020-08-07 10:02:07

U tzv bastlířů tvého typu se problémy vyskytují daleko častěji než u normálních uživatelů, kteří to mají srovnané v hlavě a mají vyváženou sestavu. Platí to i v jiných odvětvích.
Proto se vyskytují problémy všeho typu, ale není to vinou ani tak hw, jako systémovým nepořádkem v psychice. Je to tak prostě dáno a v drtivé většině za to nemůžou produkty, nýbrž sami uživatelé. Jsou určité zákony, které prostě fungují a vracejí se uživateli zpět.
Pokud upustíš od "bastlení" a srovnáš si to v hlavě, je šance na nápravu.
flanker [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-06 15:13:32
avatar
neměl by být ani tak, budu vycházet ze starší informace. Byl jsem v lednu na prohlídce v Asus servis středisku a padl tam dotaz na reklamovanost desek X570 z pohledu aktivního chlazení čipsetu. Odpověď zněla "ani jedna deska"

To bylo po více než půlroce, co se tyto desky prodávaly. On je rozdíl v tom, že používají serverové řešení firmy DeltaFan, nikoliv vlastní jako např MSI
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-08-07 14:27:25
avatar
Ono celkově by se ASUS konečně měl dokopat k tomu udělat něco podobného pro AMD TRX

https://www.czc.cz/asus-workstation-ws-x299-sage-10g-intel-x299/289951/produkt

Tyhle X570 desky jsou jednoduše jenom velkej JOKE.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Prusa Core One – nová uzavřená 3D tiskárna
Prusa Core One – nová uzavřená 3D tiskárnaWednesday, 20 November 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 472x
Komentářů: 1
Star Wars Outlaws dostává Update 1.4 – zásadní herní změny!
Star Wars Outlaws dostává Update 1.4 – zásadní herní změny!Wednesday, 20 November 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 309x
Komentářů: 0
Jak to vypadá v uvnitř DATACENTRA?
Jak to vypadá v uvnitř DATACENTRA?Monday, 18 November 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 869x
Komentářů: 0
Vychází LEGO Horizon Adventures – další zábavná LEGO hra?
Vychází LEGO Horizon Adventures – další zábavná LEGO hra?Tuesday, 12 November 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1162x
Komentářů: 0
Indiana Jones and the Great Circle hra ala film?
Indiana Jones and the Great Circle hra ala film?Monday, 11 November 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1480x
Komentářů: 0
Nový Captain America nevypadá dobře. Thunderbolts* jsou na tom lépe.
Nový Captain America nevypadá dobře. Thunderbolts* jsou na tom lépe.Friday, 08 November 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1323x
Komentářů: 6