Strana 4 z 5
- Provozní vlastnosti, taktování
V sestavě máme extrémní duální AMD Radeon R9 295 X2, který dá samozřejmě sestavě i desce pořádně zabrat po všech stránkách. O což nám samozřejmě jde, protože jestli deska přežije v takovéto sestavě, vydrží asi vše ;). Ano, duální Radeon R9 295X2 je trochu extrém, ale pro účely otestování možností a schopností desek je ideální.
Z hlediska spotřeby hraje roli lepší efektivita 14nm procesorů, kdy ale nové Core i7-7700K je i o něco výkonnější, ale také o pár W méně úsporné. ASUS ROG STRIX H270F je celkem nenáročné řešení, ostatně méně elektroniky je přínosem, tím spíše, že ta co tu je, je kvalitnější, než je u H270 desek obvykle zvykem.
Pokud jde o chlazení desky, tak H270 čipset je nenáročný. Napájecí kaskáda desky zvládá vše bez potíží. Pasivy, byť bez posílení heatpipe, jsou zcela v pohodě a drží teploty kolem 50°C.
Není úplně pravdou, že by nebylo vůbec možné na H270 desce taktovat. Nicméně zůstaly jen nejzákladnější možnosti, které v podstatě neumožňují dosažení žádných zásadních zlepšení, aby to mělo smysl řešit. Ani použití odemčeného Core procesoru lepší taktování neumožní, protože Intel si prostě taktování na H270 nepřeje.
A tak jej ASUS vlastně ani neinzeruje. Zůstaňme tedy spíše u toho, že na taktování na tomto řešení zapomeňte, můžete omezeně nastavovat jen paměti apod. Pro uživatele, kterým je deska určitě je to však zcela dostatečné a pokud chcete taktovat, prostě si kupte Z270 desku s odpovídajícím provedením.
|