Strana 1 z 5
- ASUS ROG Strix X370-F Gaming
– TEST a REVIEW další pěkné základní desky pro AMD RYZEN
Třetí X370 základní deska od společnosti ASUS. Tentokrát ve herním designu ROG STRIX. Platforma AMD je nyní velmi žádaná, tedy alespoň u těch, kteří vědí, jak jsou nové RYZEN procesory výkonné a ještě k tomu cenově výhodné proti konkurenci. Nicméně nabídka základních desek pro RYZEN procesory se rozšiřuje jen velmi pozvolna. Zejména ve srovnání s naprosto šíleně přehnanou nabídkou dnes už moc nezajímavých (vzhledem k nabídce procesorů) Intel Z270 desek. Takže každá nová deska pro RYZEN je skoro malý svátek. Dnes tu máme recenzi úplně nové ASUS STRIX X370 a kromě této existuje cenově levnější varianta ASUS STRIX B350, která se už dokonce do obchodů dostala i u nás.
- ASUS ROG Strix X370-F Gaming
Společnost ASUS uvedla na trh zatím jen tři X370 základní desky pro AMD RYZEN. Již jsme testovali ASUS CrossHair VI HERO:
A druhou byla ASUS PRIME X370 PRO, kterou už máme také otestovanou:
No a dnes k nim přibude třetí, a to ASUS ROG Strix X370-F Gaming. Každá z výše uvedených desek má svůj rozpoznávací design i některé prvky výbavy. Cenově se také liší, kdy nejlevnější PRIME je za 4500 korun, nejdražší CrossHair HERO pak za 6900 korun a STRIX zapadne přesně mezi ně.
Pokud se vám designově nelíbí mainstreamový model PRIME, tak STRIX nabízí odlišný design a funkce výrazněji orientované na hráče, ačkoliv řada prvků je společná. STRIX má blíže k CrossHair modelu, ale ten je ještě luxusněji a kvalitněji zpracován, protože je to i desky pro přetaktovávání a obsahuje řadu nadstandardních funkcí v tomto směru. STRIX je nemá, což se ale odráží právě na ceně.
Na desce však najdete téměř vše, co by domácí uživatel mohl potřebovat. Snad jediným, co deska nemá je obligátně WiFi-BT modul, který zatím najdeme jen na novém vylepšeném CrossHair HERO, ale ten se na trh v této edici u nás ještě neprodává. Ve výbavě STRIX desky ale nechybí jinak nic.
Má kvalitní integrovaný posílený zvuk (o trochu lepší než má PRIME verze), má USB 3.1 včetně Type-C konektoru, má M.2 socket, nechybí kvalitní zpracování a fyzické posílení slotů. No a jak už je dnes dobrým zvykem, nechybí ani RGB podsvícení, v případě ASUS je to AURA SYNC, u této desky ale poměrně decentní.
A jaká je tedy v praxi? Podívejme se na ní …
|