Strana 2 z 5
Takže co to vlastně dostaneme? Balení je v novém designu, ale jinak klasika.
Uvnitř nechybí slušná porce příslušenství, hlavně hodně samolepek :).
Samotná základní deska má formát ATX. První dojem? Zpracování odpovídající střední třídě desek včetně dobré povrchové úpravy. Bavíme se tedy o desce s čipsetem Intel Z270 a paticí LGA 1151, což znamená podporu Intel procesorů SKYLAKE a KABY LAKE. Neosadíte tam ale XEON verze, na to pozor.
Deska má 4 sloty pro DDR4 paměti, celkem až 64GB RAM. Podporovány jsou všechny rychlosti od 2133MHz. Samozřejmě nechybí podpora taktování pamětí atd. Na desce najdete celkem 7x PCIe slotů a osadit můžete až 2 grafiky NV do SLI a až 3 do AMD CrossFire.
Z toho ale jen jeden je PCIe X16, další je X8 a poslední je x4. K tomu jsou tam mezi nimi ještě 4x PCIe X1. Dále najdeme 2 sloty M.2, přičemž jeden je pouze PCIe druhý podporuje i SATA režim. Dále najdeme 6x klasické SATA, ASUS už ale neosadil žádný SATA Express ani U.2, které se moc neprosazují, M.2 a PCIe je zcela válcují.
Pokud jde o další výbavu, je zde 6x USB 3.0, 6x USB 2.0 a 2x USB 3.1. Bohužel ani nový Z270 čipset nepodporuje nativně USB 3.1, takže je to opět přes řadič a jen jeden port je USB Type-C. Co je důležité je přítomnost kvalitní integrované zvukové karty. Opět je jednak oddělena na PCB, ale také posílena o zesilovače atd. Staví také na novém čipu ALC 1220, ASUS si to značí ROG SUPREMEFX.
Z dalších zajímavostí můžeme zmínit 2x port pro připojení RGB LED pásků, který tak může fungovat v systému RGB AURA SYNC, který deska podporuje. Nechybí konektor pro připojení speciální ROG ASUS příslušenství, chcete-li nějaké extra vybavení a měření pro OC atd. Deska samotná ale nemá žádné jiné speciální OC ovládání a tlačítka, jako najdeme na ROG MAXIMUS deskách, což je právě zaměřením obou řad. A buďme upřímní, většina domácích uživatelů jejich absenci výměnou za nižší cenu spíše ocení.
A jak deska funguje v praxi?
|