Strana 1 z 5
- ASUS ROG Strix Z270F Gaming
– TEST nové ze střední třídy desek pod Intel LGA 1151. Jaká je?
Dnes se podíváme na první test jednoho nového modelu ze záplavy nových základních desek. Z našeho představení nabídky nových desek ASUS pro platforma Intel LGA 1151 už víte, co všechno vás čeká a že s množstvím desek, které ASUS představil, bychom mohli dělat recenzi nějaké desky minimálně celý měsíc v kuse každý den. Samozřejmě to dělat nebudeme, ale počítám že nejméně 10 různých ASUS desek v průběhu následujících týdnů a měsíců v našich recenzích uvidíte.
A proč to odkládat?! Dnes začneme rovnou s jedním modelem ze střední herní třídy.
Střední řada herní desek ASUS se v nové generaci desek pro Intel odlišila názvem STRIX. Ačkoliv desky patří do rodiny ROG produktů, na rozdíl od ROG MAXIMUS nejde o extrémisticky pojaté modely, které počítají s extrémním taktováním a podle toho vypadá jejich zpracování a výbava. Co si budeme povídat, je to sice hezké, ale mnoha domácím hráčům se prostě nechce platit za něco, co nemají prostě šanci nikdy využít. A tak ASUS přichází s řadou ROG STRIX, která má stejně špičkové herní zpracování a výbavu, ale už chybí ta extrémistická OC výbava a vše, co s tím souvisí. To ovšem neznamená, že by se na STRIX deskách nedalo taktovat. Dá, výborně, pro domácí uživatele zcela dostatečně.
Aktuálně tvoří řadu ROG STRIX Z270 hned 5 modelů. Konkrétně jde o ATX modely Z270E (WiFi/BT), Z270F, Z270H. K tomu je tu mATX verze Z270G (WiFi/BT) a ještě mini-ITX Z270I (WiFi/BT).
ROG STRIX GAMING Z270 série desek přichází s jednotným designem, kde dominuje černá a šedá s masivními chlazením. Nechybí RGB AURA podsvícení včetně technologie AURA SYNC, která umožňuje kompatibilní komponenty s AURA podsvícení seřídit a ovládat v jednom systému. No a samozřejmě veškerá herní výbava na kterou jsem u ASUS zvyklí, včetně slušné integrované zvukové karty a všech aplikací s tím souvisejících.
Novinkou je pak podpora uchycení různých plastových ozdůbek či držáků (kdy některé ASUS dává k vyšším modelům desek), které si můžete vytisknout (na 3D tiskárnách). ASUS nabízí potřebné mapy a podporu. Některé věci se dají i rovnou koupit. Nicméně kromě různých log, držáku nepotřebného mini ventilátoru pro chlazení M.2 pozice, je zatím jedinou trochu zajímavou věcí držák kabelů, který vypadá zajímavě.
Samozřejmě deska obsahuje všechny obvyklé ASUS technologie ohledně monitorování systému, nastavování, taktování a tak dále, vše většinou v nových vylepšených verzích.
V našem případě se dnes podíváme na druhý nejvyšší model z řady, a to Z270F, který proti tomu nejvyššímu nemá ve výbavě WiFi kartu v základu a přední USB 3.1.
Nicméně jinak disponuje maximem, co řada ROG STRIX aktuálně nabízí.
A jaká je tahle základní deska v praxi? Na to se právě dnes podíváme …
|