Strana 2 z 5
- ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING – Základní deska
Deska dorazí v klasickém designu balení, proti Z270 verzi se tady toho opravdu moc nezměnilo.
Uvnitř najdete standardní příslušenství ke STRIX sérii desek. Nic podstatného nechybí. Ovladače jsou stále na DVD, jsou zde prodlužovací kabely pro RGB pásky (ty v příslušenství nejsou).
Samotná deska má formát ATX (30,5 x 24,4cm). Patice je tedy LGA 1151, ale kompatibilní je pouze s COFFEE LAKE procesory, starší LGA 1151 čipy do ní sice fyzicky osadíte, ale nebudou fungovat. Což může být trochu matoucí a Intel měl udělat kompatibilitu jinak. Deska má 4x DDR4 slot pro paměti, a to až 64GB. Oficiálně ASUS udává v OC režimu podporu až DDR4 4000MHz.
Slotová výbava zahrnuje 3x PCIe x16 velikost slotu, ale mají 16, 8 a jen 4 linky. Jen první dva jsou fyzicky zesílené a počítá se s osazením více grafik. Dvě v SLI a až tři v CrossFireX. Dále jsou zde 4x PCIe x1 sloty.
Nechybí tedy 2x M.2, přičemž první slot je jen pro PCIe, spodní, který je chlazení pasivem čipsetu, jede v režimu PCIe i SATA. Deska nese 6x SATA 6Gbps. Pokud jde o USB, deska má 6x USB 3.0 a 6x USB 2.0. K tomu je zde ještě přídavný řadič pro 2x USB 3.1 včetně Type-C konektoru.
Na zadním panelu najdeme pak Intel LAN s ROG technologiemi, taktéž DVI, HDMI a DP výstupy. Jsou zde také zvukové konektory, kdy je deska vybavena ASUS ROG SupremeFX, postaveném na ALC1220 s vylepšením a posílením.
ASUS STRIX Z370-F je téměř identická se starší Z270-F verzí. Opět jde tedy o desku určenou pro hráče, proti ROG MAXIMUS modelům vyšších cenových hladin nemá extra OC výbavu. Nicméně taktování klasické pochopitelně podporuje. Deska je vybavena širokou škálou ASUS technologií, pokročilým BIOSem atd. Samozřejmě nabízí i některé možnosti osobního přizpůsobení vzhledu a designu, kdy je deska nastavitelně RGB podsvícena, má možnost osazení na 3D tiskárně vytisknutými díly, a tak podobně. Zpracování desky není tak extrémní jako u ROG MAXIMUS řady, která je určena i pro extrémní taktování, a tak tomu odpovídá i příznivější cenovka.
Jaká je v praxi?
|