Strana 4 z 5
- Provozní vlastnosti, taktování
V sestavě máme Radeon R9 290X, tedy nic až tak extrémního.
Překvapivě je na tom 990FX o něco lépe než modely 970, i když rozdíl není velký, je však měřitelný.
Deska nemá žádné problémy s přehříváním kaskády, či čipsetu. Ostatně chlazení je realizováno velmi kvalitním systémem. Zajímavou funkcí je, diodový systém na čipsetu jižního můstku, který může indikovat řadu věcí.
Testovaná deska ASUS nemá žádnou speciální hardwarovou OC výbavu, jakou mají třeba ROG modely desek. Má ale nový pěkný BIOS a utility do Windows a tak lze bez potíží taktovat. A hodně.
Deska podporuje už v základu 5GHz AMD FX-9590, což je 220W procesor. Takže 95W optimalizovaný FX-8370 je pro něj hračka. V případě taktování námi použitého FX-8370 procesoru jen s lehkým zvýšením taktů na 4,6GHz při 1,45V, kde si s uchlazením poradí i nový WRAITH chladič dodávaný jako BOX řešení, nemá deska výrazný problém. Při lepším chlazením (Fractal Design KELVIN S36 AiO) dokážeme při masivních 1,5V procesor stabilně udržovat na 4,9GHz. Procesor nám najel i při 5,1GHz, ale vyžadovalo by to hodně ladění to udržovat stabilní. 4,9GHz bylo jednoduše bez ladění a bez potíží stabilní hned.
Deska je rozhodně velmi dobrá, a to to není ROG model speciálně k OC určený. Řízení a monitoring chlazení je extrémně propracovaný.
|