Strana 2 z 5
Začněme klasicky u balení. Styl TUF zůstává zachován, přibylo snad jen pár nových log. Uvnitř je toho hodně.
Kromě samotné desky ještě základní příslušenství, ale také speciální držák pro kolmo umístěné M.2 SSD a také kryty slotů.
První dojem? Opět pořádný kus desky.
Masivní zpracování, téměř kompletní zakrytí celé přední části a kovová výztuha na zadní straně s vtipným nápisem, jak nám ASUS kryje záda :). Ohnout, či nějak normálně zvlnit PCB téhle desky by dalo docela práci.
Co se týká výbavy. Tak je to tedy Intel Z270 základní deska, což znamená LGA 1151 patice, do které můžete osadit SKYLAKE i KABY LAKE procesory. K tomu jsou zde také čtyři sloty pro DDR4 paměti. Podporováno je maximálně 64GB paměti a to až na 3866MHz.
Deska nese tři sloty PCIe x16, ale jen jeden jen x16, další je x8 a poslední je x4. Deska podporuje až tři grafické karty AMD v CrossFireX nebo dvě v NVIDIA SLI. Dále jsou zde ještě tři PCIe x1 sloty.
Novinkou jsou hned dva M.2 sloty oba PCIe x4, jeden i v SATA režimu. Samozřejmě sdílí linky se SATA nebo PCIe sloty. Oba M.2 sloty podporují Intel Optane i RAID pole. Za zajímavost stojí fakt, že jen jeden je klasicky tak, že se do něj M.2 SSD zasunuje naležato. Druhý úplně dole na desce je tak, že se M.2 SSD osazuje kolmo do desky, což není příliš obvyklé. Má to ale svůj důvod. Dále na desce najdete 6x SATA, 8x USB 2.0, 6x USB 3.0, 1x USB Type C 3.1 a 1x USB Type-A 3.1. Oba jsou skrze ASMedia řadič.
Dále vzadu najdeme dva LAN porty, HSMI, DisplayPort, optický výstup a zvukové konektory. Zde ASUS použil novinkou, kterou je Realtek ALC S1220A čip, který je zde ještě posílen o pár prvků. Z dalších věcí můžeme jmenovat hned 10(!) konektorů pro ventilátory. A pokud by ani to někomu nestačilo, je zde ještě speciální konektor pro externí modul s dalšími. Nechybí samozřejmě pár dalších konektorů a funkcí TUF. Deska nemá speciální OC výbavu, nicméně potěší třeba indikační diody pro každou část desky zvlášť.
Celkově je to opravdu pořádný kus desky s odolností, kterou o TUF známe a požadujeme. A jak funguje v praxi?
|