Strana 2 z 5
- ASUS Z170I PRO GAMING – Základní deska
Balení je pochopitelně velikostně skromné, uvnitř ale naleznete obvyklé věci.
V případě této desky je toho docela dost a vše ve špičkové kvalitě. Nechybí „herní“ výbava, WiFI/BT anténa atd. CD s ovladači ASUS stále přikládá, ale všechno je ke stažení samo sebou i na webových stránkách produktu.
Podívejme se na základní desku. Musím říci, že na první pohled, pokud máte zkušenosti s modelem IMPACT, tak je ten rozdíl ceny i zpracování prostě vidět. Tím však rozhodně nelze říci, že by Z170I PRO GAMING byla špatná deska. Není, jen prostě to není ten „extrémismus“ s jakým je vyrobena IMPACT.
Desky také nemají nic společného po stránce návrhu a výbavy. Jedná se o svébytné modely. Z170I PRO GAMING má mnohem jednodušší napájecí kaskádu, tedy žádný kolmý extra modul. Napájení je jednodušší, ale dostatečně. Totéž platí o chlazení.
Patice je pochopitelně LGA 1151, tedy dáte do ní Intel procesory architektury SKYLAKE. Z170 čipset pak nabízí podporu odemčených K verzí s jejich možnostmi taktování. Dva sloty pro DDR4 paměti podporují až 32GB paměti, tedy 2x 16GB moduly a to až do 3400MHz oficiálně zatím. Deska má jediný PCIe slot x16, což je vzhledem k rozměrům pochopitelné. Takže na dvě grafiky apod. zapomeňte. PCIe x4 linky pak využívá i z druhé strany desky umístěný M.2 slot pro SSD.
Dále má desky 4x SATA 6Gbps z toho 2 jsou sdíleny pro SATA Expres konektor. Nechybí port pro přední USB, a slušná zásoba zadních USB včetně 2.0, 3.0 i 3.1 verzí. Zadní konektory také nabízí PS/2 a výstupy HDMI a DisplayPort.
Nechybí síťová LAN a také dvoupásmová WiFI a BlueTooth V4.1 karta se vším, co k tomu patří. Tato malá deska má i onu vylepšenou integrovanou zvukovou kartu. Konkrétně SupremeFX řešení. Obvody jsou posíleny a červeně podsvíceny s možností to regulovat. Na desce nechybí ani další rozšiřující konektory pro USB, konektory pro připojení ventilátorů (3x 4-pin) atd.
Speciální OC výbavu nehledejte, tato deska ji nemá, tedy žádná tlačítka ani panel apod. Taktovat nicméně není problém, kvalitní BIOS a další aplikace pro Windows umožňují dostatečné domácí taktování a nastavení. A jak tedy deska šlape v praxi?
Podívejme se …
|