Strana 4 z 5
- Provozní vlastnosti, taktování
V sestavě máme extrémní duální AMD Radeon R9 295X2, který dá samozřejmě sestavě i desce pořádně zabrat po všech stránkách a na malé mini-ITX desce působí až trochu směšně :). Ale potřebujeme ji otestovat, takže je to ideální platforma.
Z hlediska spotřeby hraje roli lepší efektivita 14nm SKYLAKE procesorů, které se jednoznačně projevuje ve srovnání s předchůdcem na 22nm. ASUS Z170I PRO GAMING je na rozdíl od některých jiných desek dělaná i aby byla úspornější, čemuž napomáhá i prostý fakt, že je menší, takže se toho na ní nedá tolika nacpat.
Pokud jde o chlazení desky, tak nedělá problémy. Deska je i při vyšším OC s teplotami kolem max. 60°C. Pasivy jsou hodně jednoduché, bez heatpipe, ale dostačují.
Jak už víte z naší recenze Intel SKYLAKE procesorů, bohužel 14nm Core i7-6700K nejde taktovat v domácích podmínkách o nic lépe, než starý Core i7-4790K. S ním jsme končili na 4,8GHz s vodním chlazením při 1,4V. No a nový Intel Core i7-6700K se stejným chlazením je na tom velmi podobně. Naším nejlepším stabilním výsledkem, na kterém lze procesor v zátěži stabilně provozovat, je 4,8GHz při 1,35V, což znamená, že je 14nm novinka alespoň o něco úspornější po OC. A že taktování popožene spotřebu vzhůru, to si buďte jistí.
ASUS Z170I PRO GAMING, jak už jsem asi 5x napsal, není deska primárně pro taktování, na to je zde pochopitelně právě dražší IMPACT. Samotná HW výbava na desce pro OC v podstatě chybí, ale BIOS je hodně povedený, i když také jednodušší než u ROG. Vše podstatně zde je a Core i7-6700K se nechá taktovat a opět i s touto deskou jsme s ním dosáhly na 4,8GHz. Pro domácí taktování je tedy vše, co je třeba.
|