Strana 2 z 6
- DFI LanParty UT P35-TR2 - Balení a příslušenství
Už balení nám naznačí, že DFI LanParty UT P35-T2R nebude žádná tuctovka. DFI si dává hodně záležet. Jejich aktuální styl je jednoduchý a moderní, i když krabice tak trochu nevím proč, ale evokují prací prášek :). Ten ale uvnitř opravdu nenajdeme, deska sice umí mnoho, ale prát prádlo ji zatím výrobce nenaučil :)...
Pěkná světlá modrá barva u DFI značí čipovou sadu Intel. Červená je pro AMD a zelená pro Nvidii. Jak jsem řekl, jednoduchá krabice bez bombastických reklamních taháků je svěží a moderní.
Uvnitř najdeme další dvě menší krabice, jednu s příslušenstvím a druhou s jednou zajímavostí téhle základní desky. Samozřejmě najedete opět zvlášť balenou základní desku. Obalů je skutečně hodně, takže nemusíte mít obavu, že byste si domů nic nepřinesli ;).
Příslušenství je celkem bohaté, i když asi známe i bohatší desky. Na druhou stranu nic nechybí. Najdeme tedy následující:
- Samostatný zvukový modul
- I/O zadní plech
- 4x SATA kabel, 1x ATA 133 kabel a 1x floppy kabel
- 2x napájení SATA
- Kabel pro připojení audio modulu
- Manuál a CD sovladači+disketa :)
- Speciální chladič čipové sady
Asi trochu nevěřícně koukáte na ten chladič, takže se podívejme, o co se jedná. Na první pohled, když jsem viděl, jak se montuje, mě hned napadla vzpomínka na stavebnici merkur. Při montáži jsem zjistil, že se zase tak neliší :)
DFI vsadilo na zákazníky z řad kutilů a dnes prezentovanou základní desku vybavilo montovaným chladičem, který lze přidělat na samotné pasivy několika způsoby. Základem chlazení je hliníková rozvodná soustava, která chladí čipové sady a propojena je pomocí heatpipe.
Zajímavostí je taková měděná destička, kterou DFI dodává do balení, tu je možno osadit mezi procesor a chladič procesoru a deska napomáhá chlazení. Jak je to účinné si zjistíme. Na řadu však přichází onen další pasiv na hetapipe trubicích. Ten je modifikovatelně připevnitelný hned několika způsoby.
Samotný pasiv je udělán tak, že na něj může být připevněn aktivní ventilátor o rozměrech 80x80. Celé tohle těleso je možno přidělat dvěma způsoby na pasiv nad jižním můstkem. Tímto stylem se bude pasiv nacházet uvnitř skříně někde pod grafickou kartou apod. Je možné ho nastavit, jak chceme a jak potřebujeme, nebo jak to podmínky dovolí.
Druhý způsob je umístění celého tělesa na zadní stranu desky. I zde může být chladič upevněn několika směry. Výhodou tohoto způsobu je fakt, že pasiv už může být mimo skříň. Jak moc je to účinné si ověříme ...
Každopádně, na fotografiích vidíte, že je to chlazení celkem rozměrné. DFI však nově připravilo i variantu téhle desky s názvem DFI LanParty LT P35-T2R. Rozdílem je právě ono chlazení. UT (dnes recenzované) nese tohle složitější a LT (ta nová) nese víceméně klasiku. Jinak se jedná o jednu a tu samou základní desku. Co je lepší řešení nechám na vás, výběr ale máme ...
Každopádně je tohle řešení chlazení základní desky celkem neotřelé, složitost montáže nějakou tu zručnost a trpělivost vyžaduje, ale lze to zvládnout. Své příznivce si tohle řešení jistě najde. Podívejme se tedy na desku samotnou.
|