Strana 6 z 6
- DFI LanParty UT P35-TR2 - Hodnocení a závěr
Jak jsem v článku řekl, tak se ještě podíváme na teploty s oním zajímavým chlazením. Sestava byla dříve uvedena, takže jen řeknu, že se testovalo s E6850 na defaultu, ve skříni Gigabyte 3D Aurora570 s osazeným 3x120x120. V základu, bez použití rozšiřujícího chlazení se teplota čipové sady držela okolo 38°C, což není nic hrozného a přídavný pasivní chladič tak nemusíte montovat. Pokud ho namontujete, tak příliš nezískáte. Senzor nám ukázal teplotu 36°C s osazeným přídavným pasivem a bylo úplně jedno, zda byl namontován venku, nebo uvnitř skříně.
Při nataktovaném procesoru i čipsetu v zátěži teplota pasivu strmě vyšplhala k 58°C bez osazeného přídavného pasivu. Po jeho osazení klesla na 53°C, pokud byl venku a 56°C, pokud byl uvnitř skříně. Jeho přínos tak hodnotím, jako malý. Nezkoušel jsem však jeho výkon s osazeným 80x80 ventilátorem, což by mu mohlo celkem nezanedbatelně pomoci. Celkově mohu říci, že tohle chlazení má cosi do sebe, ale je dobré, že DFI nabízí variantu téhle desky i bez něj. Při běžném použití i taktování je upřímně řečeno celkem zbytečný.
Pokud bych měl zkušenosti s deskou DFI shrnout, tak za ten týden, co nám deska běhala, musím konstatovat, že DFI vydává absolutně dodělaný, vyspělý a hodně promyšlený základ na P35. Kvalitní layout, dobrý výkon, neotřelé zpracování a troufám si říci špičkový BIOS, to vše dělá z téhle desky jeden z nejlepších základů nejen na P35. Doporučuji ho zejména všem, kteří to myslí s taktování skutečně vážně.
DFI posunulo možnosti P35 až na samý vrchol. Cena tomu samozřejmě odpovídá, ale není zase tak strašná. Už se nemůžu dočkat, co si DFI připraví příště ...
"za excelentní výkon a schopnosti taktování"
Za zapůjčení desky děkujeme
DFI a společnosti Ridea
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|