Strana 2 z 4
Gigabyte P35 DS4 - balení a deska
Dnes to bude poněkud rychlejší než obvykle. Gigabyte DS4 a DQ6 jsou takřka totožné desky, takže se zaměřme na ony drobné rozdíly a nezabývejme se podruhé představením vlastně té samé základní desky.
Balení je v případě DS4 skromnější než u DQ6, ale to rozhodně není na škodu, ba naopak ku prospěchu ceně.
I přesto je balení velmi povedené a rozhodně zaujme. Alespoň není tolik krabic :).
Samozřejmě i u této základní desky nalezneme příslušenství.
To zrovna není vrcholem maximalismu, ale vše podstatné je přítomno. Příslušenství je proti DQ6 zhruba poloviční, nicméně opět není co oplakávat. Pravdou je, že v této cenové relaci jsou i jiné základní desky, které nabízejí poněkud bohatší příslušenství, ale na druhou stranu vše důležité vždy u všech najdeme.
Samotná základní deska jakoby z oka vypadla modelu DQ6. Rozdíly jsou viditelné jen pro toho, kdo ví, kam se podívat.
Pozn. Na fotografiích vidíte, že je prostřední pasiv ohnutý. To není od výrobce ani od nás. Může za to ten, kdo měl desku na testy před námi a snažil se tam podle všeho dostat chladič, který se tam za normálních okolností nevešel. Stejný kus měl těsně před námi podle všeho jen jeden magazín, takže víte, odkud vítr fouká. Narovnávat se nám to nechtělo - ohnout to chtělo skutečně hodně hrubé zacházení.
Na obranu dotyčného lze jen říci, že ohnutí pasivu se mnozí, pokud budou chtít osadit rozměrnější chlazení procesoru, asi nevyhnou. I s naším AC freezer 7 to bylo jen tak tak. Tohle přerostlé chlazení jsem již kritizoval u DQ6 a DS4 má samozřejmě totožné.
Tedy až na spodek základní desky, kde jsou mnohem skromnější měděné pasivy, než na modelu DQ6.
V čem se tedy DS4 od DQ6 liší? Má poněkud skromnější dimenzování samotného napájení. Kolem procesorů se můžete všimnout rozdílného počtu napájecích cívek. Na DQ6 jich naleznete 12 a na DS4 ,,jenom" šest. Pro vlastní funkčnost to nemá žádný vliv. Nějaký vliv by to mělo mít snad jen na životnost, jelikož zátěž je na DQ6 rozdělena mezi více cívek.
Samozřejmě pokud bychom hovořili o extrémním přetaktování pomocí chlazení dusíkem, tak by 12 napájecích cívek také mohlo přinést lepší výsledek - díky stabilitě. V běžné praxi však na žádný rozdíl v taktování nejspíše nenarazíte. Jinak není mezi DQ6 a DS4 rozdílu.
Opět tedy nalezneme dva PCieX16, bohužel v rozložení 16 a 4 linky. Crossfire ATi tedy opět funguje, ale linky nejsou tak úplně vyvážené.
Deska disponuje více než dostatečným množství konektorů. Zadní strana je úplně stejná jako u DQ6. Co jsem vytýkal, či chválil na DQ6, mohu vytýkat i chválit zde. Nemá cenu se opakovat, takže více v recenzi DQ6 zde.
Přejděme tedy na funkční stránku věci ...
|