Strana 2 z 5
Balení desky je tradiční, nic nechybí, veškeré informace jsou uvedeny.
Příslušenství tvoří nezbytné manuály, CD s ovladači, základní kabeláž, nic extra navíc ale nečekejte.
Samotná deska má klasicky ATX formát. Patice je LGA 1151 a čipset Z270, což znamená, že podporuje plně taktování všech pro taktování odemčených Intel procesorů a to řady SKYLAKE a KABY LAKE (což je fakticky jedno a to samé). Napájecí kaskáda je však výrazně jednodušší, než u dražších AORUS desek, takže rozhodně to není deska pro masivní precizní taktování.
Výbava zahrnuje 4 sloty pro DDR4 paměti, maximálně 64GB celkem a to až na 3866MHz což deska nyní maximálně umožňuje nastavit. Zajímavým prvkem jsou výrazné LED pásy mezi sloty, kde má deska podsvícení. Další LED podsvícení s velmi zajímavým efektem je na boku desky.
Slotová výbava zahrnuje v pořadí od procesoru, M.2 slot a pak 3x PCIe x16 slot, ale jen jeden má 16 linek, další má 8 a třetí 4. Mezi nimi jsou tři PCIe x1 sloty. Dva PCIe X16 jsou fyzicky zesíleny. Deska podporuje PCIe MVme atd.
Gigabyte osadilo i nezvyklý U.2 konektor, 2x SATA Express a 6x SATA. K tomu jsou zde dva přední USB 3.0 porty, 2x vnitřní USB a 8x USB vzadu, kde jsou jak 2.0, 3.0, tak 3.1, což je řešeno přes přídavný řadič ASmedia, který ovládá USB Type-C verzi konektoru.
Dále vzadu najdeme obstarožní PS/2 port, DVI, HDMI, LAN (Intel) a také výstupy zvukovky, kdy Gigabyte použilo a lehce posílilo ALC 1220 kodek s oddělením na PCB, což je rozhodně velmi dobré řešení, které bych označil za rozumné minimum na současných deskách, zejména když integrovaný zvuk plánujete opravdu používat.
Žádné další speciality už ale nečekejte. Gigabyte udělal slušně zpracování desky, PCB je sice tenčí, ale elektronika pořád na úrovni a finální opracování povrchu také. Nechybí duální BIOS, základní diagnostické LED, fyzicky zesílená konstrukce hlavních slotů, jeden konektor pro přídavný LED pásek atd. Zkrátka vše, co je opravdu dnes třeba, zde najdete a ještě v hezkém provedení.
Jak funguje v praxi?
|