Strana 2 z 5
Začneme u balení, které pochopitelně odpovídá rozměrům desky. Je tedy také velmi kompaktní.
Nechybí základní příslušenství, samozřejmě také antény pro WiFi. Mě potěšil třeba rozdělovač z toho jediného vnitřního USB headeru na dva, což je opravdu výrazná pomoc a potěšilo by mě, kdyby tohle příslušenství bylo standardem u všech základních desek. 1 USB header na mini-ITX je prostě málo a 2 jsou také často na hraně. Ty rozdělovače jsou tak doslova požehnáním a není jednoduché je samostatně v ČR koupit, když je potřebujete.
Deska je tedy mini-ITX formátu, má patici LGA 1200 pro Intel Core 10.genereace (a chystané 11). Starší Core 9000 procesory do ní tedy neosadíte. K dispozici jsou dva sloty pro DDR4 paměti, a to až 64GB celkem při DDR4 5000MHz+. ECC nicméně Intel platforma neumí.
Vzhledem k rozměrům je jasné, že se na desku vešel jen jeden PCIe x16 slot. Dále jsou zde 2x M.2, kdy jeden je chlazený velkým pasivem a je přímo na tím PCIe x16 slotem. Druhý M.2 je pak na zádech desky. K tomu jsou zde ještě 4x SATA.
Ve výbavě je také celkem 15x USB různých verzí. Nechybí ani Type-C. kromě toho jde zde také DisplayPort a HDMI. 2,5Gbit síťová karta je pak doplněna ještě Wi-Fi 6 kartou s BT 5 podporou. ALC 1220 integrovaný zvuk má jen 3 konektory.
Deska překvapí opravdu mohutným zpracováním PCB, chlazení i docela solidním napájením. Současně jsou zde hned 4 konektory pro ventilátory (což je pro mini-ITX neobvyklé), nechybí ani USB Type-C konektor pro přední konektory na počítačových skříních a je zde i RGB konektor. Vše pochopitelně Gigabyte podporuje skrze svůj BIOS a také aplikace pro Windows.
A jaká je tedy v praxi?
|