Strana 1 z 6
DFI Infinity Blood-Iron P35-T2RL
Dnes tu máme Českou premiéru. Není tomu tak dávno, co jsme si v pěné recenzi představili velmi zajímavý základ od firmy DFI. Firmu DFI tak asi nemusím nijak zvlášť představovat. Tahle firma je známa produkcí základních desek. DFI, co do kvantity, nepatří k největším výrobcům, ani počet jeho modelů základních desek na aktuálních čipových sadách není zdaleka tak rozsáhlý, jako mají jiní výrobci. Ale to není vůbec špatně, protože DFI se v poslední době profiluje spíše jako výrobce, který těch svých několik málo modelů vyladí k naprosté dokonalosti, nabídne neotřelý design, ale hlavně je firma DFI známa svými excelentními BIOSy na svých deskách, které jsou takřka ethalonem pro mnohé další výrobce.
Od každé základní desky DFI, kterou dostaneme od recenze, čekám vždy něco extra. Nejinak tomu bylo v minulé recenzi, kde testovaná deska na první pohled určitě nevypadala, jako tuctová deska a na pohled druhý, tedy na BIOS, opět dokázala, že BIOS základních desek DFI v posledních letech, lze označit za naprosto špičkovou záležitost. Pokud vám při recenzi minulé desky DFI přišla cena poněkud mimo vaši kategorii, pak dnes tu máme základ od DFI na stejné čipové sadě Intel P35 s mnohem nižší cenou a uvidíme, zda DFI dostojí své pověsti i u této desky.
Představíme si další desku DFI ze série Infinity - tedy levnější varianty od špičkové série Lan Party. Infinity desky se proti Lan Party charakterizují stejně výborným výkonem, BIOSem i možnostmi taktování. Ztrácejí jen na vzhledu, samozřejmě zpracování a koneckonců i na výbavě, ale to je vyváženo mnohem nižší cenou. Infinity série se tak vyznačuje hlavně vynikajícím poměrem cena-výkon. Dnes tu tak máme dalšího pokračovatele této takřka legendární série v podobě modelu DFI Infinity Blood-Iron P35-T2RL.
Často zapomínám trochu představit čipovou sadu testované desky. Dnes nezapomenu, povězme si základní fakta o čipové sadě Intel P35, kterou nese i naše dnes testovaná základní deska.
Čipová sada Intel P35 byla donedávna tím nejlepším, co společnost Intel nabízela. Dnes už to neplatí, protože na trh se nám dostala čipová sada X38. Starší P35 je nástupcem starší i965P. Tedy spíše se sluší říci, že P35 je de facto jen i965P na nižším výrobním postupu s několika úpravami. Mezi největší rozdíly patří nativní podpora FSB 1333MHz, podpora DDR2 až 1066MHz (oficiálně)i DDR3 až na 1333MHz (oficiálně). Defacto je postavena na míru procesorům Intel na architektuře Core. Se staršími Intel Pentium jde dohromady, jen pokud to umožní výrobce základní desky. Díky jižnímu můstku ICH9R (po zvyku Intelu se jedná o dvou-čipovou sadu se Severním a Jižním můstkem) je zde slušná výbava v podobě 10xSATA 300, až 12x USB 2.0, jedna Gigabytová síťová karta. Mezi zvláštní schopnosti lze počítat i podporou dvou grafických karet ATI-AMD v systému ATI CrossFire. Linky jsou rozděleny v počtu 16x4(celkem 23).
Podívejme se tedy na to, jak firma DFI zpracovala výchozí materiál právě v podobě představeného čipsetu.
|