Strana 2 z 6
- DFI Infinity Blood-Iron P35-T2RL- parametry
Začněme parametry dnes testované desky. Nabízím vám přehlednou tabulku, s podobným rozepsáním veškeré výbavy.
Není na škodu se zmínit i o konkurenci testované základní desky. Mezi prvními, které mě napadají, je minule testovaný model Gigabyte DS3L. Ta právem získala ocenění poměr cena-výkon-z našeho serveru a rozhodně ji nejsou cizí ani taktovací pokusy. Dnes testovaná DFI je vzhledem k ceně kolem 3300 korun, konkurence spíše k modelu Gigabyte DS3R nebo minulé také otestované DS3P. Z dalších zajímavých modelů, se kterými by se dalo srovnávat, je model ASUS s čipovou sadou NF650i, ten jsme ale v původní recenzi na DWorld.cz zatím neměli. Hodné pozornosti bude i srovnání dnes testované desky DFI s mnohem dražšími modely. Kromě špičkové verze Lan party stejného výrobce, by zajímavé srovnání mohlo být i s Modely ASUS Blitz a také nejdražší deskou na trhu vůbec, Asus P5K3 Premium/WiFi-AP s integrovanými DDR3 paměťovými čipy.
Parametry i ceny, jsem vám opět uvedl v přehledných tabulkách u testů míněných desek. I dnes si tedy názorně ukážeme, kolik se vlastně vyplatí do základní desky Investovat a za co tedy platíme u drahých základních desek. Přejděme k balení a příslušenství desky DFI Infinity Blood-Iron P35-T2RL.
- DFI Infinity Blood-Iron P35-T2RL
- balení a příslušenství
První, co nás zaujme je balení výrobku. Podívejme se tedy na balení naší testované DFI Infinity Blood-Iron P35-T2RL. To mě osobně zaujalo na první pohled. Poetický název této základní desky skvěle koresponduje s provedením krabice.
Ta je sice velikostně neveliká, ale grafické vyvedení je excelentní, nápadité, skvěle zpracované s 3D skvrnami. Krvavé železo uvnitř naštěstí nenalezneme, ale jakou bude mít deska barvu, asi nemusím dlouze rozebírat.
Uvnitř balení nalezneme absolutně základní příslušenství. Výrobce nás rozhodně nehodlá rozmazlovat. Celé příslušenství desky se skládá z následujícího:
- Návody
- CD sovladači
- Disketa sRAID ovladači
- Zadní krycí plech
- 2xSATA kabel a jeden 2xSATA napájecí
- 1xFDD a 1xIDE
Příslušenství je skutečně skromné a méně se snad už ani nedává. Žádné rozšiřující zadní panely, nic. Bohužel si tedy náročnější uživatelé budou muset nějaké to příslušenství obstarat sami. Většině však asi bude bohatě stačit. Ve výbavě DFI mě nikdy nepřestane bavit pohled na stále přítomnou disketu. Snad jako historickou vzpomínku nám ji DFI neustále a vytrvale servíruje. Kdybych doma hodně zapátral, disketovku bych asi našel, ale málokdo má v novém počítači ještě tuhle archaickou záležitost skutečně přítomnu.
(pro zvětšení klikněte na obrázek)
No nic, podívejme se na základní desku samotnou.
|