Strana 6 z 6
- DFI Infinity Blood-Iron P35-T2RL
- závěr a hodnocení
A jsme na konci naší recenze. Zbývá udělat komplexní zhodnocení na základě zkušeností s touto deskou. Důležitým aspektem je cena. Ta by se měla pohybovat v rozpětí 3200-3500 korun s DPH. V zahraničí tahle deska stojí lehce pod 140 dolarů.
Praktické zkušenosti s touto deskou? Asi vás hodně zajímá, jak si vedlo chlazení. Po zkušenostech s některými měděnými kolosy na různých deskách se stejnou čipovou sadou, si mnozí asi říkáte, že ta deska se musí upéci. No, překvapím vás. Také jsme na to koukali, jako tele na nová vrata. Ty hliníkové pasivky se totiž i s vyšší voltáží, v osazené skříni nezahřály nad 60°C! To se sice může zdát jako dost, ale v běžném provozu se teplota pohybovala do 50°C (v bedně máme osazeny 3x 120x120mm ventilátory). Každopádně buď DFI použilo nějaký superkosmickou slitinu hliníku, nebo zkrátka používá P35 na sníženém výrobním postupu. Chlazení tedy klobouk dolů.
(pro zvětšení klikněte na obrázek)
S deskou jsem za těch pár dní naběhal maximum času a bez jediného problému. Taktování je kapitola sama pro sebe a v tomto ohledu tahle deska na trhu bude hledat ve své cenové kategorii soupeře jen těžko. Podrobný, uspořádaný BIOS a hlavně funkční s vysokými možnostmi.
(pro zvětšení klikněte na obrázek)
Velmi kladně musím ohodnotit Layout celé základní desky. Výrobce při osazování přemýšlel, což se tak často nevidí ani na drahých deskách. Pokud bych se měl zmínit o nějakých záporech téhle desky, tak se jedná o maličkosti. Pro někoho by zápor mohl být jen právě ten jeden grafický slot a tedy nepodpora CrossFire. Tohle ale já beru spíše jako klad. Co bych do záporu dal je osazení desky starším typem elektrosoučástek. Mezi jednu z výhod nového typu totiž patří, že jich na desce nemusí být tolik, jako těch starých kondenzátorů. A těch je na této desce až dost. Pro mě osobně je záporem i tahle tříčtvrteční ATX velikost desky. Je to k ničemu a větší plocha by umožnila kvalitnější zpracování portů, jejich natočení apod.
Pokud jde o konkurenci, tak za danou cenu je tu model Gigabyte DS3P/L/R, se kterými mám zkušenosti. Dále jsou tu modely s NF650i SLI. Pokud jde o taktování, tak DFI Infinity je bezkonkurenční, jinak ale co do zpracování je to tak na stejno, každá má něco do sebe a pokud jde o výbavu, tak samozřejmě větší desky a vybavenější NF650i, mají jistou výhodu. Hodnotit výkon je bezpředmětné, tyhle desky mají stejný výkon jako nejdražší desky na trhu. DFI Infinity Blood-Iron P35-T2RL jim pak ještě ubírá výhodu v lepším taktování. U dražších desek pak jen zůstává výhoda maximálně kvalitního zpracování, přítomnost maximální možné výbavy a příslušenství. Pokud to využijete, tak si klidně připlaťte.
(pro zvětšení kliněte na obrázek)
Sečteno a podtrženo. DFI Infinity Blood-Iron P35-T2RL není základ pro každého. Výbava není nijak zvláštní, zpracování je velmi dobré a výrobce u něj přemýšlel. Cena téhle desky je trochu vyšší, což je ale dáno skutečně excelentními možnostmi taktování, které si nezadají s nejdražšími deskami na trhu (či spíše většinu překoná). Poměr cena-výkon-výbava není sice vynikající, ale je stále velmi dobrý. Hlavní devizou téhle desky je však právě taktování a tak pokud jdete po něm, tak tuhle desku mohu jen a jen doporučit.
"... extrémní OC schopnosti za nízkou cenu ..."
Příště se podíváme zase na další kousek základního prkénka, kterých nám trh a výrobci nabízejí nepřeberné množství. Držet a testovat mnohé komponenty, jako úplně první redakce v republice a často i na světě, je dost návyková záležitost :)
Za zapůjčení desek děkujeme
DFI.cz a Ridea.cz
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|