Strana 2 z 5
Balení je stejně jako deska maximálně účelné a jednoduché. Vše zásadní samozřejmě obsahuje.
Uvnitř kromě desky najdete i základní příslušenství. MSI potěšilo, že i u tohoto celkem standardního modelu desky přiložilo ovladače a SW na USB flash disku a nikoliv na optickém disku. Bohužel MSI použilo jen krátké anténky na Wi-Fi, které tak budou trochu blokovat přístup k ostatním portům.
Základní deska samotná je tedy ATX formátu, má patici LGA 1700, což znamená podporu ALDER LAKE a RAPTOR LAKE generace procesorů Intel. Zajímavostí tohoto jinak špičkového Z790 modelu je přítomnost DDR4 slotů, kdy většina Z790 desek má dnes DDR5 sloty. Podpora pomalejší starších DDR4 tedy znamená i nižší rychlosti. MSI udává podporu pro až 128GB na až 5333MHz.
Pokud jde o další výbavu, tak deska má PCIe x16 ve verzi PCIe 5.0, ovšem už nemá žádné další linky a tak nenajdeme podporu PCIe 5.0 v M.2 slotech. Zde má deska tedy všechny 4 M.2 sloty ve verzi Gen4.
Na výstupech najdeme hromadu USB v různých verzích, bohužel chybí nejnovější standardy Thunderbolt 3 nebo USB4, takže maximem je zde 20Gbps USB, ale dva jsou ve verzi Type-C. Vidíme také výstupy Wi-Fi6E, 2,5Gbit LAN a kompletní výstupy zvukovky včetně digitálního. MSI také na zadní panel umístilo tlačítka pro CMOS a Bios Flash.
Z hlediska zpracování má deska rozumně silnou napájecí kaskádu, což je důležité s ohledem na velmi náročné procesory Intel. Chlazení vypadá rozumně velké, ale je tvořeno jen kusy kovů, nejsou to klasické heatsinky a nemají ani heatpipe. Deska nemá RGB podsvícení, ale má odpovídající konektory pro RGB příslušenství. A ke všemu samozřejmě MSI má odpovídající SW podporu.
Jak tedy šlape v praxi?
|