Strana 3 z 7
- MSI P45-8D Memory Lover - Pohled na jednotlivé části desky
Při detailnějším pohledu na desku by bylo dobré si řádně probrat použité chlazení a jeho účinnost, tak pojďme na to. Jak jsem již řekl v předchozí kapitole, tak chlazení na této desce je poměrně veliké a slušně navržené. Chladič jak na jižním můstku, tak i na severním můstku je celý z mědi. Na samotném vrchu chladiče je přidělaný hliníkový plát, pravděpodobně povrchově upravený. Mohlo by se jednat i o nějakou slitinu, ale spíše bych tipnul ten hliník.
Jižní můstek je se severním můstkem propojený heatpipe trubicí. Zda by vás zajímali teploty této desky s použitým referenčním chlazením ve skříni osazené dvěma 120mm větráky, tak severní můstek poměrně dost topí v idle režimu a jeho teplota někdy přesáhne i 60°C, což není až tak hodně oproti nedávno recenzovaných deskách s čipsetem 780i SLI ale ruku na tomto pasivu při takové teplotě neudržíte.
Severní můstek topí nemlich stejně a jeho teplota je taktéž velice blízko 60°C. Na to, jak poměrně masivního chlazení bylo použito na desce, to není žádná sláva. Deska se naštěstí nepřehřívá a je zcela stabilní, ale doporučuji raději mít dobře větranou skříň.
Napájecí mosfety na desce jsou chlazeny již tradičně menšími pasivky, které MSI nově nazývá DrMOS Touch, ale nemusí to být název pouze pro chlazení mosfetu , ale možná i pro nově používané kvalitní cívky a kondenzátory vyráběné nejmodernějšími technologiemi, které najdete rozesety po celé desce. Místa kolem patice je dostatek a nemusíte se bát, že když osadíte nějaký monstrózní chladič na procesor, tak že dojde ke kolizi s deskou. Procesor jsme chladili chladičem Thermalright Ultra 120 Extreme a ten na desku sednul jako ulitý.
Na spodku desky u SATA 2 portů, čeká na vás další milé překvapení této desky. Jedná se o startovní jumpery, na této desce vyřešené za pomocí čudlíku. Napravo je Power buton a nalevo je Reset button . Pod paměťovými sloty se nachází pěkná sbírka odporů a zalitých cívek. Na tomto místě jich je nejvíce pohromadě z celé desky, tak pokud si desku zakoupíte, dávejte pozor, kam šaháte.
Určitě jste si říkali, co je ta malá červená kostečka s páčkami vedle chladiče. Jedná se o DIP přepínač, který slouží k automatickému přetaktování vašeho procesoru. Máte na výběr celkem ze tří voleb. 266, 333 nebo 400 MHz pro FSB. Zda-li to bude maximum ,co je z této desky možno „vymáčknout" nebo pouhý rozjezd se dozvíte o pár kapitol dále v kapitole o přetaktování. Jak jste si jistě již všimli, deska nepostrádá šmrnc originality a působí opravdu pěkným dojmem. Přejděme dále ...
|