Strana 2 z 5
Balení desky není nijak neobvyklé. Krabice s pěkným potiskem a hlavně všemi podstatnými údaji.
Uvnitř najdete základní příslušenství, včetně například propojovacího kabelu pro další LED pásek (není v ceně).
Samotná deska je tedy vybavena čipsetem Intel Z270 a paticí LGA 1151. Napájecí kaskáda je jednodušší, nicméně zcela dostatečná, přeci jen čipy pro tuto patici nejsou náročné a dnes už jejich výkon patří jen do mainstreamu. Deska podporuje až 64GB DDR4 a to až na 3800MHz.
Na desce najdeme 3x PCIe x16 slot, ale jen jeden je se 16linkami. V případě jeho využití má už druhý 0 linek a čtvrtý 4 linky. Pokud je osadíte všechny budou mít 8+8+4 linky. Sloty jsou zesíleny. Mezi nimi je pak trojice PCIE x1 slotů. Podporovány jsou 3x-WAY AMD CrossFire a 2x-WAY NV SLI.
Z dalších slotů tu máme 2x M.2 a 6x SATA. Spodní M.2 slot je opatřený M.2 SHIELD, což je malý pasiv pro chlazení M.2 disku. Pasuje jen na tu spodní pozici. Dále najdeme 6x USB 2.0, 8x USB 3.0 a 2x USB 3.1 přes řadič (1x USB type-C a 1x USB type-A).
Co potěší je kvalitní integrovaná zvuková karta se základem ALC 1220 a lehkým posílením. Je zde také Intel LAN a na výstupech najdeme i PS/2. Nechybí HDMI a DVI výstupy, nicméně ani jeden neumí 4K při 60Hz.
Deska nedisponuje žádnými extra prvky výbavy pro taktování a ovládání desky přímo na PCB. Výbava je celkově spíše základní, nic více a nic méně. Někomu by mohla chybět jen WiFi/BT, které výrobci desek vytrvale ignorují a stále neosazují na všechny desky jako základní výbavu. Deska má ale jinak slušné zpracování, pěkný design a docela pěkné podsvícení, které rozhodně nemusí svítit barevně jak cirkus a můžete si jej nastavit, jakkoliv chcete. Stavitelné jsou všechny svítící prvky na desce, což potěší.
A jak tedy funguje a jaký má výkon?
|