Strana 5 z 6
- Asus Sabertooth 990FX - Testovací sestava a OC
Protože se dnes nejedná tak dočista o test, ale spíše jenom o letmou ukázku této "přepychové" desky, tak se vyhneme testům a dalším zbytečnostem. Ty tak nějak bez Bulldozeru nemá moc cenu dělat. Pro dnešní "ozkoušení" jsem použil Phenom II X6 1100T v edici Black Edition. Dále 4GB pamětí Kingston a grafickou kartu AMD Radeon HD 6970 2GB v referenčním provedení. Operační systém byl od společnosti Microsoft a to ve verzi Windows 7 v 64bit edici. A co můžu z prvních zkušeností potvrdit? Deska podává totožný výkon, jako ty se starším čipsetem (890FX). Zde jsme změny očekávat nemohli. Mírně se zvedl výkon s použitím SSD disků, ale o tom jsem vás již informoval. Na další výsledky si tedy vyčkejte do plnohodnotné recenze, která přijde později, až budou procesory FX dostupné. AMD již brzy své nové procesory uvede na trh. Ale vyzkoušeli jsme, jak si deska vede v oblasti taktování, kde se kvality každé desky určitě projeví.
Musím uznat, že Asus opravdu umí dělat základní desky. A zvláště se mu vydařila tato. Série Sabertooth, byla vždy výborná pro OC hrátky. Dnes toto přináší i pro AMD platformu. Zatím jsem měl možnost přetaktovat pouze starší model, ale i tak jsem byl s výsledky nadmíru spokojen. Phenom II X6 se mi během okamžiku podařilo vyhnat až na 4200MHz a neměl problém naběhnout do prostředí Windows dokonce i na 4300MHz.
To již bohužel nebyl stabilní a to důsledkem horšího kousku křemíku. Věřím, že s lepším kouskem, bych se dostal mnohem výše! Potíž způsobovala dvě jádra ze šesti. Možná, že kdybych je vypnul, tak bych se dostal o nějaký ten MHz výše a to při naprosté stabilitě. Ale to nebylo zapotřebí zkoušet. Vím, že tato deska zvládne doslova taktovací zázraky a ty také budou nové Bulldozery nabízet. Na internetu je již mnoho důkazu a pevně věřím, na základě svých zkušeností, že na této desce nebude problém osmi jádrový čip přetaktovat na 4,8 anebo klidně i 5 a výše GHz. Procesory jsou pro taktování uzpůsobeny a tato deska jak by smet.
|