Strana 6 z 8
- Gigabyte H55M-UD2H - BIOS
BIOS na Gigabyte H55M-UD2H je zcela stejný jako na všech deskách pro Intel platformy. Žádná změna se zde nekoná, což není ke škodě. Alespoň se zde vyznají i uživatelé, kteří neměli delší dobu kontakt s Gigabyte deskou.
Po nabootování do BIOSu, čeká na vás klasické menu, kde naleznete spoustu položek. V MB Intellligent Tweakeru naleznete vše potřebné pro taktování jak procesoru, tak operačních pamětí. Tato položka je rozdělená na ještě více složek, máme zde odděleně volby napětí, frekvencí, atd. Ve standard CMOS, se dozvíte vše potřebné o vašich discích a optických mechanikách. Dále je zde možné nastavit datum a čas. Advanced BIOS Features, je určen pro nastavování bootovacích priorit. Zbytek již určitě není třeba si popisovat, jelikož určitě víte, co se pod kterou položkou nachází.
MB Intellligent Tweakeru je pro nás uživatele nejzajímavější položkou, tak se ji teď budeme věnovat a popíšeme si vše, co zde naleznete. Máte zde celkově pětici položek, kde se nastavuje vše potřebné při taktování, ale i jiných činnostech. Přesto je tato pětice položek primárně zaměřená na taktování. Než si zvolíte to, co potřebujete, můžete pozorovat pár důležitých informací, jako je frekvence BCLK (Bus Speed), aplikovanou verzi BIOSu, Teploty a také aktuálně pouštěné napětí do komponent.
Advanced Frequency Settings skrývá ladění frekvence pro procesor a operační paměti. Můžete zde nastavit násobič pro procesor, BCLK frekvenci, děličky pro operační moduly, impedance atd. Podvolba Advanced CPU Core Features ukrývá nastavení funkcí CPU.
Další na řadě je Advanced Memory Settings. Nastavení pro vaše operační moduly není zrovna nejdetailnější, ale přesto je dostačující. V případě že byste toužili po možnosti vyššího ladění, budete se muset podívat po dražší desce.
Posledním, co si ukážeme, jsou volby napájení pro komponenty. Opět zde toho není moc k nastavování, ale to ničemu nevadí. I s takto chabým výběrem můžete zcela bezproblémově taktovat o sto šest. Jak si deska vede v rozsahu napětí? Stačí se podívat níže.
- CPU Voltage od 0,85V do 1,7V
- CPU PLL od 1,8V do 2,2V
- DRAM Voltage od 1,5V až do 2,2V
- VTT Voltage od 1,16V do 1,99V
- PCH Voltage od 1,1V do 1,9V
- QPI/VTT Voltage od 1,1V do 1.99V
Teď si ukažme, jestli poměrně nízké volby pro napětí nám nebudou bránit v základním overclockingu.
|