Strana 3 z 10
- Asus Maximus III Extreme - Parametry a balení
Je možné, že by se někdo do této desky doslova zamiloval, díky jejímu líbivému vzhledu a výborným parametrům. Jak je známo láska nezná hranic a tak může přijít na řadu koupě takto drahé a výborně odladěné "základovky". Pro takové uživatele můžou být útěchou za vysokou investici přibalené drobnosti a parametry produktu. Než se vrhneme na popis vzhledu a osazených komponent, věnujme svou pozornost parametrům, obsahu balení a informační hodnotě krabice.
Prvně si ukážeme parametry, které se nijak výhradně neliší od všech drahých variant pro procesory Lynnfield. Díky osazenému můstku nForce 200 je pětice PCI-Express slotů připravena na čtveřici grafických karet. Dvě karty budou komunikovat v plném počtu linek. Rozhodnete-li se přidat třetí akcelerátor, očekávejte, že u předchozích dvou karet se měnit počet linek nebude. Horší to již má třetí karta, která si bude muset vystačit s osmi linkami. Nic nového pod sluncem s těmi to nejdražšími deskami. Budete-li chtít nahnat rekord v Vantage se čtyřma GTX 480 nebo čtyřmi Radeony HD 5870 připravte se, na to že každá karta pojede na slabším počtu linek. Jmenovitě osmi. Operační moduly si můžete dovolit výhradně formátu DDR3 a to do frekvencí 2200MHz, ale nejsou vyloučeny i rychlejší moduly. Přítomnost starého IDE rozhraní je tabu, a není schopné připojit starou optickou mechaniku případně Floppy disk. Logický krok od Asusu, kterým by se měli řídit všichni výrobci a poslat tato prehistorická rozhraní do zaslouženého důchodu. Zvukový kodek je překvapivě od společnosti VIA a to ve verzi VT2020. Sata formát je již podporován v náležité kvalitě a tak si můžete "napíchnout" k sestavě až šestici Sata 2 pevných disků a dvojici super-rychlých s podporou nového rozhraní.
Vidíte, máte tu čest, s nejvybavenějším produktem, který se řadí do "lidového" spektra. Vybavenost a technologie si samozřejmě někde musejí vybrat svojí daň a tak můžeme slintajíc pozorovat jak si extrémně drahý produkt pro "zbohatlíky" daří v lidovém segmentu s příslušenstvím. Přikládáme fotografie krabice a příslušenství, společně s videem, ve kterém si můžete kompletně balení prohlédnout, takřka "naživo". Začněme popisem krabice.
Oproti staršímu návrhu u Maximus III Formule jsme se nedočkali změny. Krabice je již zvykově červená a upozorňuje na svůj R.o.G. původ. Na přední straně se nedozvíte nic nového. Zase nás neminulo upozornění, o jaký druh patice se jedná, a které procesory zde jdou osadit a také informace, že desku můžete zneužít ke SLI případně CrossFireX. Krabice je opět s odklápěcím víkem.
Zadní strana nese specifikace produktu, i když ne kompletní. Přesto vše hlavní se v tabulce nachází a nemůže se stát, že byste nevěděli, co vše za "vymoženosti" vám obsah této krabice může nabídnout.
Ano jak jsme se již zmínili, tak odklápěcí víko nemohlo ani tuto novou hračku z dílen Asusu minout. Po jeho odklopení je krásně vidět na desku a můžete si ji před pořízením detailně prozkoumat. A to aniž byste ji museli vytahovat z krabice. Geniální jako vždy. Informace na odklápěcím víku nejsou zajímavými, a kdybyste si rádi je probrali, zapněte si přiložené video.
Balení je bohatší než u starší Maximus III Formule, ale že by atakovalo některé příbaly od konkurence, to se říci nedá. Kromě dobře udělaného manuálu a veliké R.o.G. nálepky dostanete i DVD s ovladači a jednu malou nálepku, která vás bezpečně ujistí že jste již členem herní republiky.
Osm Sata kabelů je potěšující počet a musejí stačit i sebenáročnějšímu uživateli. Od Q-konektorů až USB Firewire bracket jsme nenarazili na nic neobvyklého, co by se tradičně k deskám nebalilo. Při bližším prozkoumání ale zjišťujeme přítomnost USB kabelu pro RoG Connect, termální sondy a pár stahovacích pásek malé velikosti.
- # Manuál
- # DVD s ovladačema
- # 8x SATA kabel
- # 1x USB kabel pro ROG Connect
- # USB bracket + eSATA
- # SLI můstek krátký
- # 3-Way SLI můstek
- # CrossFire můstek
- # Ventilátor na čipset
- # Bluetooth modul
- # Teplotní čidla
- # Krytka zadních konektorů
- # Redukční Q-konektory
Výrobce nezapomněl na zadní štít ani tentokrát a dopřává nám jej v tradičním luxusním provedení, které trumfuje všechny "hokus-pokusy" konkurence. CrossFire společně s malým SLI můstkem se budou hodit. Dost možná stejně dobře jako můstek pro propojení třech grafik do 3-Way SLI. Bluetooth modul je dodáván společně s příslušenstvím a k jeho zprovoznění je nutné manuálního zásahu. Stačí pouze jej připojit na určené místo mezi zadními konektory.
Příslušenství není přehnaně obsáhlé, ale ani se nemůže stydět a tak můžeme hodnotit, že za požadované peníze dostaneme odpovídající …
|