TEST: ASUS MAXIMUS V FORMULA Z77 - vynikající herní deska dostává nově větší porci výbavy Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Saturday, 21 July 2012
Přejít na obsah
TEST: ASUS MAXIMUS V FORMULA Z77 - vynikající herní deska dostává nově větší porci výbavy
ASUS Maximus V Formula Z77 - Parametry a technologie
ASUS Maximus V Formula Z77 - Balení
ASUS Maximus V Formula Z77 - Základní deska
Testovací sestava a testy výkonu
Provozní vlastnosti a taktování
Hodnocení a závěr

 

 

  • Provozní vlastnosti a taktování

Ještě než se podíváme na závěr, řekněme si něco o provozních vlastnostech testované desky. začněme u spotřeby:

Spotřeba desky nás nijak nepřekvapila. Vysoký stupeň výbavy, EATX rozměr si zkrátka žádá svou porci energie. Z hlediska chlazení nemá deska žádný problém, takže celkově hodnotíme tento model z hlediska provozních vlastností jako výborný a odpovídající stupni výbavy a provedení.

  • Taktování

Tento ROG model je samozřejmě kromě hráčů určený i pro přetaktování. Má k tomu bohatou výbavu všeho možného. Pokud chcete lámat rekordy pod dusíkem, je tu vhodnější model EXTREME s k tomu určenou výbavou, ale FORMULA je stále více než bohatě vybavená Overclockerská deska. Pro běžného uživatele je ale důležitější, výbava v oblasti utilit.

Deska má samozřejmě UEFI BIOS a pokročilé utility pro taktování a nastavování všeho možného přímo z prostředí Windows, takže vás BIOS už nemusí zajímat. Samozřejmostí jsou i samotaktovací funkce, kdy deska v režimu výkonu dokáže sama vhodně přetaktovat procesor. Samozřejmě můžete také vše ručně ovlivnit, máte-li ideálně K edici procesoru.

U námi testovaného kousku máme problém s jeho teplotou, která je zjevně způsobena tím, že Intel u našeho modelu použil teplovodivou pastu mezi samotný čip a pouzdro. Limitem pro náš procesor i s výkonným chladičem NOCTUA je tak 4,8GHz při 1,3V a s jeho dosažením nemá deska žádný problém, ale je to stejné maximum, které je dosažitelné na jakékoliv slušné Z77 desce.  Bohužel tak skutečné možnosti taktování této desky nejsme schopni otestovat, i když i to by byl v domácích podmínkách problém. Jinými slovy, pro domácí použití je dnes limitem běžného taktování v případě této desky je prostě limitace ze strany procesoru.

Pokud ale chcete hledat limity, je tato deska více než velmi dobře připravena ...



 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Hogwarts Legacy se definitivní edice nedočká!
Hogwarts Legacy se definitivní edice nedočká!Čtvrtek, 27 březen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 644x
Komentářů: 0
Witcher 4 nedorazí dříve jak ve 2027. CyberPunk je daleko.
Witcher 4 nedorazí dříve jak ve 2027. CyberPunk je daleko.Středa, 26 březen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 582x
Komentářů: 0
MINECRAFT dostane vizuální upgrade
MINECRAFT dostane vizuální upgradeÚterý, 25 březen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 769x
Komentářů: 0
Atomfall vychází – jaký je? Překvapivě solidní na AA
Atomfall vychází – jaký je? Překvapivě solidní na AAMonday, 24 March 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 945x
Komentářů: 1
Assassin's Creed Shadows vychází – Ubisoft hraje na jistotu?
Assassin's Creed Shadows vychází – Ubisoft hraje na jistotu?Wednesday, 19 March 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1555x
Komentářů: 2
Heroes of Might & Magic: Olden Era v herní ukázce!
Heroes of Might & Magic: Olden Era v herní ukázce!Tuesday, 18 March 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1464x
Komentářů: 1